Milanič: Zasluženo smo prvi, liga je zelo zahtevna

Prva liga 23. Maj 201920:03 > 20:07
NK Maribor/Drago Wernig

Mariborčani so v sredo še zadnjič v tej sezoni Prve lige Telekom Slovenije zaigrali pred domačimi navijači in v Ljudskem vrtu uradno proslavili 15. zvezdico.

Vijoličasti so si vrh lestvice zagotovili kot najboljša napadalna in obrambna ekipa. To vsekakor veseli trenerja Darka Milaniča, ki pa je imel predvsem v spomladanskem delu kar nekaj težav. Po proslavi z navijači sta za klubsko spletno stran spregovorila trener Maribora in kapetan Marcos Tavares.

Zasluženo smo prvi. Imeli smo uspešno sezono, čeprav so bili nasprotniki dobri. Liga je zelo zahtevna, tega se zavedajo vsi, ki v njej delajo. Klubi so napredovali, dobro delajo. Zmage niso samoumevne, treba se je močno potruditi, da zmaguješ in zbiraš točke, zato sem še toliko bolj vesel, da imamo takšno prednost. Med sezono je bilo precej ovir, a smo zelo dobro plavali med njimi. Imeli smo veliko odličnih trenutkov, v tistih, ko ti ne gre po načrtih, pa je je treba ohraniti mirnost in pokazati izkušnje, ki jih imaš, kar nam je uspelo. Ob tem pa je znova v najboljši obliki prišla do izraza moč kolektiva. Nismo postali prvaki zaradi enega posameznika, ampak zaradi celotnega moštva,” je poudaril Darko Milanič.

Marcos Tavares je prvak že osmič, tudi tokrat pa je vse skupaj pospremil čustveno: “To je to, to je Maribor! Najboljši klub v Sloveniji. Treniral sem malo več za roke zadnje dni v fitnesu, da sem lažje dvignil pokal. To je trenutek, ki se ga ne naveličamo, z veseljem bi ga dvignil še kdaj. Zasluženo smo ga osvojili po prikazanem med sezono, tako kot so si navijači zaslužili to fešto. Veseli me, da smo dobro odigrali to zadnjo tekmo v Ljudskem vrtu in zdaj je treba to energijo, to motivacijo zadržati do konca sezone. Do finala pokala.