Bo Mandarić vendarle prodal Olimpijo?

Prva liga 18. Jun 201913:12 > 13:22
Peter Macdiarmid

Športni dnevnik Ekipa poroča, da je Milan Mandarić našel resnega kupca za Olimpijo.

Za aktualne pokalne prvake naj bi se zanimal Gabriele Nardin, ki javnosti ni poznan. Želja 81-letnega Mandarića za prodajo ljubljanskega kluba, ki je Olimpijo prevzel pred štirimi leti, naj bi bila še kako močna. Kar se tiče lovorik je bila zgodba izkušenega podjetnika uspešna, javnost pa ga zaradi vseh nerazumnih potez v klubski pisarnah nikdar ni zares sprejela. V štirih letih se je zamenjalo ogromno nogometašev, trenerjev in funkcionarjev, zvrstilo pa se je tudi kar nekaj nepričakovanih prestopov.

Obe strani sta bolj kot ne dogovorjeni. Zdaj se čaka le na trenutek, kdaj bo Nardin z bančnim nakazilom aktiviral dogovorjeno in sprožil še zaključno dejanje prevzema,” navaja časnik informacije o prodaji letošnjega slovenskega pokalnega prvaka.

Pritisk javnosti in ogromen strošek naj bi bila glavna razloga za prodajo. Mandarić naj bi Olimpijo pri življenju že dalj časa držal predvsem z družinskim denarjem, povsem razumljivo pa je, da takšno poslovanje ne more trajati v nedogled.

Olimpija je sicer glede na zadnje leto močno skrčila svoj proračun, s tem pa postaja zanimiva za potencialne kupce. Prvega resnega je kot kaže Mandarić zdaj zares našel, videli pa bomo, če bo italijanski poslovnež zares postal novi lastnik Olimpije.