Znani nasprotniki Olimpije, Mure ter Domžal

Prva liga 18. Jun 201916:29 > 16:40
Mike Hewitt/Getty Images

Olimpija z Rigasom, Mura z Maccabijem, Domžale z Balzanom

Izžrebali so pare prvega predkroga Evropske lige.

Michael Regan/Getty Images

Domžalčani bodo igrali proti malteškemu Balzanu. Klub iz kraja s štiri tisoč prebivalci si je nastop v UEFA Evropski ligi priigral s pokalnim naslovom, v prvenstvu pa je zasedel šesto mesto.

Simon Rožman je za uradno klubsko stran po žrebu dejal: “Vsako moštvo, ki nastopa na evropskem nivoju, ima kakovost, tako velja tudi za ekipo Balzana. Tekmeca zaenkrat še ne poznamo, a se bomo nanj seveda maksimalno pripravili. V prvi vrsti je pomembno, da naše vsebinske zahteve v teh tednih priprav spravimo na najvišji možen nivo in da prvo tekmo pričakamo v najboljši možni formi.”

Olimpija odhaja v Latvijo, kjer se bo pomerila z Rigasom, ki je v pretekli sezoni zasedel 3. mesto v državnem prvenstvu.

“Žreb je po eni strani ugoden, po drugi strani ne. Vsaka ekipa te lahko kaznuje, če ne pristopiš maksimalno. Njihova ekipa se v prvenstvu bori za prvo mesto, tako da bosta težki tekmi. Upam, da bomo dali vse od sebe in napredovali. Zaenkrat še nimamo veliko informacij o njih, saj nismo vedeli, katero ekipo bomo izvlekli na žrebu. Poskušali se bomo pozanimati o njih in se maksimalno pripraviti, da ne bo prišlo do presenečenja. Moramo biti objektivni, da smo mi favoriti,”je povedal glavni trener Safet Hadžić.

Mura bo odšla na gostovanje k izraelskemu klubu Maccabi Haifa. Prekmurci, ki so si evropsko vstopnico zagotovili v zadnjem krogu, po dvoboju s Celjem, sicer pri žrebu niso imeli pretirane sreče. Četa Anteja Šimundže bo izzvala nekdanjega izraelskega prvaka Maccabi iz Haife, ki je zadnje prvenstvo končal zgolj za Maccabijem iz Tel Aviva.

Maccabi Haifa je doslej osvojil dvanajst naslovov državnega prvaka, šestkrat je bil pokalni prvak, dvakrat pa je osvojil superpokal. Je prvi izraelski klub, ki se je uspel uvrstiti v skupinski del Lige prvakov. Tam je igral v sezoni 2002/2003 in 2009/2010. Dvakrat je prišel še do skupinskega dela Lige Europa in sicer 2011/2012 ter 2013/2014. Njihova zadnja evropska sezona je bila 2013/2014, saj si od takrat naprej niso priigrali evropskih vozovnic.

Prve tekme bodo odigrane 11. julija, povratni dvoboji prvega kroga kvalifikacij UEFA Evropske lige pa bodo na sporedu 18. julija. Domžalčani in Ljubljančani bodo prvo tekmo odigrali na svoji zelenici, Mura bo v Fazaneriji gostila povratno tekmo.