Maribor in Olimpija izgubila, visoka zmaga Domžal

Prva liga 19. Jun 201923:12 > 23:27
NK Olimpija Ljubljana

Julijsko sredo, ki so jo marsikje po Sloveniji začinile nevihte, je za novo pripravljalno tekmo izkoristila peterica prvoligašev. Zmage so se razveselili zgolj Domžalčani, nogometaši Maribora, Mure, Olimpije in Triglava so morali čestitati tekmecu.

Olimpija se je v Lescah pomerila s Škendijo, barve katere branita Agim Ibraimi in Zeni Husmani. Dvoboj je pripadel makedonskemu prvaku, ki je slavil z golom Ennurja Totra. Ljubljanskemu strategu Safetu Hadžiću se je ob domačih mladcih dokazovalo tudi nekaj igralcev na preizkušnji.

Olimpija 0:1 Škendija

Olimpija: Orbanić, Andrejašič, Šme, Kričković, Jurčević, Putinčanin, Jakupovič, Basrak, Vasilij, Duvnjak, Kidrič.
V 2. polčasu so igrali še: Mrežar, Gasser, Španja, Boakye, Paljk, Kregar, Cekici, Valenčič, Savić, Lukanović. Trener: Safet Hadžić.

Mariborčani, ki so se v ponedeljek preselil v Moravske Toplice, so se v sosednji Avstriji udarili z Akmatom. Osmi klub ruskega prvenstva je bil boljši s 3:2, čeprav so Štajerci povedli že v deveti minuti. Po podaji Andreja Kotnika je svojega vratarja premagal Karin. Rusi so z golom Ponceja izenačili po pol ure igre, Ivanov in Beriša pa sta v drugem polčasu dokončala preobrat. Pod drugi zadetek Maribora, ki je zaigral brez Zahovića, Pirića, Hotića in Požega Vancaša, se je deset minut pred koncem tekme podpisal Marcos Tavares.

Maribor 2:3 Akhmat Grozny

Maribor – prvi polčas: Handanović, Milec, Ivković, Peričić, Viler, Vrhovec, Pihler, Kotnik, Kramarič, Kronaveter, Mešanović. Drugi polčas: Cotman, Klinar, Rajčević, Cretu, Kolmanič, Dervišević, Ogrinec, Santos (68′ Mulahusejnović), Žugelj, Bajde, Tavares. Trener: Darko Milanič.

Domžale 10:0 Šampion Celje
Ibričić (3′), Kolobarić (17′, 34′), Mujan (28′), Repas (40′), Musija (44′), Žužek (53′), Žinič (61′), Pečnik (73′), Gnezda Čerin (78′)

Prvi polčas: Mulalić, Čorluka, Rom, Sikošek, Klemenčič, Vetrih, Repas, Ibričić, Musija, Mujan, Kolobarić.
Drugi polčas: Mihelak, Žinič, Guček, Radovanović, Urbančič, Käit, Gnezda Čerin, Žužek, Podlogar, Pečnik, Vuk. Trener: Simon Rožman.

Mura 1:4 Ferencvaroš

Ludogorets 4:0 Triglav