Za uvod ljubljanski derbi, prvi večni derbi v Mariboru

Prva liga 21. Jun 201915:15 > 15:18
NK Maribor/Grega Wernig

Nogometna zveza Slovenije je v Kongresnem centru Brdo na Brdu pri Kranju izžrebala tekmovalne pare za sezono 2019/20 v Prvi ligi Telekom Slovenije, 2. SNL in Pokalu Slovenije. Že v uvodu sezone se bosta srečala ljubljanska Bravo in Olimpija, medtem ko bodo prvaki iz Maribora najprej gostili Triglav.

Devetindvajseta sezona PLTS se bo začela 13. julija, v uvodnem krogu pa nas poleg ljubljanskega derbija med Bravom in Olimpijo ter obračuna med Mariborom in Kranjem čakajo še dvoboji Tabor Sežana Aluminij, CeljeMura in DomžaleRudar.

Pri žrebu je Renati Podviz Čeferin, vodji tekmovalno-licenčnega sektorja pri NZS-ju, pomagal tudi kapetan slovenske članske reprezentance Bojan Jokić. Delno delegiran žreb je določil, da nas prvi večni derbi med Mariborom in Olimpijo čaka 27. julija v Mariboru (3. krog), drugi bo 28. septembra v Ljubljani (12. krog), tretji 7. decembra v štajerski metropoli (21. krog) in zadnji 4. aprila v Stožicah (30. krog). Deset ekip bo tudi letos tekmovalo po štirikrožnem sistemu s 36 krogi.

Na Brdu so ob žrebu podelili tudi nagrade za najboljše v pretekli sezoni. Luka Zahović iz Maribora je dobil nagrado za najboljšega strelca z 18 goli, Celjani pa so prejeli nagrado za fair play, hkrati pa izžrebali tudi pare 1. kroga Pokala Slovenije in 2. SNL, ki ju boste tudi v naslednji sezoni lahko spremljali v živo na programih Sportkluba.