Domžale okrepil Grega Sorčan

Prva liga 25. Jun 201911:25 > 11:37
Foto: Alen Obrez

Iz nogometnega kluba Domžal so sporočili, da bo njihova vrata v naslednji sezoni branil 23-letni Grega Sorčan.

Grega Sorčan v Domžale prihaja iz ND Gorica za katerega je v štirih sezonah in pol nastopil na 145 tekmah. Še pred tem je nastopal v italijanski Primaveri. Za Chievo je odigral 22 tekem. Član vseh mlajših reprezentančnih selekcij je svojo kariero sicer začel v kranjskem Triglavu.

Za uradno spletno stran kluba je dejal: “Vesel sem, da bom odslej branil barve Domžal. Želel sem narediti korak naprej v moji karieri. Menim, da so Domžale pravšnja izbira, saj gre za odličen klub, ki se že vrsto let bori za vrh slovenske lige, uspešne igre pa kaže tudi na evropskem nivoju. V sezoni, ki je pred nami, nas čaka veliko izzivov, s katerimi se bomo soočili po najboljših močeh. Fantje so me dobro sprejeli, v tem klubu imam veliko prijateljev, z mnogimi se tudi poznam iz različnih reprezentančnih selekcij. Komaj že čakam prve tekme, moja želja pa je klubu vsekakor pomagati do čim boljših rezultatov.”

Novinca v rumeni družini je pozdravil tudi športni direktor Matej Oražem. “Takoj, ko se je pokazala možnost, da pripeljemo Grego, smo jo zelo resno zagrabili. Razlogov za njegov prihod ni potrebno predstavljati, saj smo pripeljali nogometaša reprezentančnega kalibra, ki je obenem še vedno zelo mlad, a premore tudi veliko izkušenj, saj že vrsto let spada med najboljše slovenske vratarje. Veseli nas, da smo praktično prvič v naši zgodovini v stanju, da za kakšnega igralca slovenske lige plačamo odškodnino, kar vsekakor tudi nakazuje na rast in ambicije kluba. Celotna situacija se je za nas razpletla praktično idealno, tako da smo veseli, da lahko Grego pozdravimo v naši rumeni družini.”