Miral Samardžić nova okrepitev Olimpije

Prva liga 11. Jul 201916:06 > 16:13
NK Olimpija Ljubljana

Pokalni prvaki so samo nekaj dni pred začetkom sezone oznanili, da so sklenili pogodbo z izkušenim branilcem Miralom Samardžićem.

32-letni slovenski nogometaš se lahko pohvali z bogatimi izkušnjami, v domovini je igral za Triglav in Maribor, v tujini pa se je preizkusil v Moldaviji (Šerif Tiraspol), na Hrvaškem (Rijeka), Kitajskem (Henan Jianye), v Turčiji (Akhisar Belediyespor) in Rusiji (Anži, Krila Sovetov).

Miral Samardžić pa v Olimpijo ne prinaša le klubskih izkušenj, temveč tudi reprezentančne, saj je v svoji karieri petnajstkrat nastopil v dresu z državnim grbom.

“Komaj sem čakal na prestop, saj sem bil izven treninga približno mesec dni, tako da sem komaj čakal, da se to obdobje konča. Vesel sem, da sem prišel v ta velik klub. Vsi vemo, kaj Olimpija pomeni v Sloveniji. V Ljubljani se počutim domače in od sebe bom dal maksimum. Želim si, da bi v Evropi prišli čim dlje, v domačih tekmovanjih pa je cilj borba za naslov v prvenstvu in pokalu,” je ob prestopu dejal branilec, za katerega glavni trener Safet Hadžić ni skrival, da si ga želi videti v dresu Olimpije: To je bilo lepo slišati, ker pomeni, da mi trener verjame in me spoštuje. To predstavlja dodaten motiv, da dam na igrišču še več od sebe.”

Miral Samardžić je postal četrta okrepitev zmajev v tem prestopnem roku, klubu so se pred tem pridružili Denis Šme, Luka Menalo in Ante Vukušić.