Aluminij v gosteh pokvaril debi Sežane v PLTS

Prva liga 13. Jul 201918:43 > 18:46
Danilo Vezjak

Uvodna tekme Prve Lige Telekom Slovenije v sezoni 2019/20 je bila letos na sporedu v Sežani, pri novopečenem prvoligašu. A debi med elito se za Sežano ni najbolje končal, saj jih je premagal Aluminij z 2:0.

Danes sta v Sežani, novopečeni prvoligaš Tabor Sežana in Aluminij otvorila sezono PLTS 2019/20. Domače moštvo bo hitro želelo pozabiti na svoj debi med elito, saj so jih Kidričani premagali z 2:0.

Gostujoča ekipa, ki jo v letošnji sezoni vodi novi-stari trener Slobodan Grubor je bila skozi večji del tekme boljši nasprotnik in na koncu povsem zasluženo osvojila prvi komplet treh točk v novi sezoni.

Za ekipi s Kidričevega sta že v prvem polčasu zadela Nikola Leko in Luka Štor, v drugem polčasu pa se je z nekaj lepimi posredovanji izkazal domači vratar Arian Rener in preprečil še višjo zmago gostov.