Olimpija dobila ljubljanski derbi

Prva liga 14. Jul 201919:42 > 20:08
NK Olimpija Ljubljana

Nogometaši Olimpije so sezono v PLTS odprli z zmago proti mestnemu tekmecu in debitantu med elito Bravu (0:2).

Trener Ljubljančanov Safet Hadžić je v primerjavi s četrtkovo evropsko tekmo opravil štiri spremembe v začetni postavi. Namesto Boakyeja, Putinčanina, Kidriča in Suljića so od prve minute zaigrali Maksimenko, Brkić, Vukušić in Menalo.

Prvi so zapretili nogometaši Brava. V četrti minuti je sprožil Nukić, a je njegov strel zaustavil Vidmer, ki je odigral svojo jubilejno 50. tekmo za Olimpijo. Nato je sledil pritisk zmajev. Najprej je poskusil Cekici, nato pa še Tomić in Savić, a so bili vsi nenatančni. V 26. minuti pa so gostje vendarle kronali premoč. Vukušić je z lepo podaji našel Cekicija, ki je z razdalje natančno zaključil za 1:0. Olimpija je do konca prvega polčasa še dvakrat zapretila in obakrat stresla okvir domačih vrat. Najprej se je to zgodilo po strelu Vukušića, nato pa še po strelu Menala.

Gostitelji so na začetku drugega polčasa zaigrala bolj pogumno. Agboyi in Nukić sta ogrela dlani Vidmarja, ki je bil obakrat dobro postavljen, nato pa so zapretili tudi gostje. V 68. minuti je bil nevaren Cekici, z obrambo pa se je izkazal Gril. Edini zadetek v drugem polčasu je padel v 77. minuti, ko je prednost Olimpije povišal Suljić, ki je postavil tudi končni izid. Bravo bi sicer do konca lahko prišel vsaj do častnega zadetka, a je bil Vidmar ob poskusu Agboyija na pravem mestu.