Hadžić: Olimpija je velik klub

Prva liga 15. Jul 20199:55 > 9:57
NK Olimpija Ljubljana

Olimpija je v nasprotju z Mariborom slabo začela evropsko pot, zato pa v domačem prvenstvu upravičila vlogo favorita na mestnem derbiju z Bravom. Trener Ljubljančanov Safet Hadžić ni skrival navdušenja nad takšnim odzivom svojih varovancev.

Zaslužena in težka zmaga. Rad bi pohvalil Bravo, da je bil zahteven nasprotnik in smo si težko priborili zmago. Značilnost velikih ekip je, da se morajo takoj pobrati. Olimpija je v Sloveniji velik klub, igralci se tega zavedajo in danes so na to odgovorili,” je po uspešnem uvodu v prvenstvo dejal glavni trener Olimpije Safet Hadžić, ki je lahko od prve minute računal tudi na stebra obrambe Vitalijsa Maksimenka: “Igral je korektno, vidi se mu, da je reprezentant in da ima težke tekme. Danes je bil med boljšimi igralci.”

Olimpija je dolgo lomila odpor Brava, zmago pa si je dokončno zagotovila v 77. minuti, ko je mojstrsko zadel rezervist Asmir Suljić, potem ko se je pod prvi zadetek podpisal Endri Cekici. “To je bila pomembna zmaga za začetek prvenstva, s katero smo poskrbeli za dobro vzdušje pred potovanjem v Rigo, kjer verjamem, da si bomo zagotovili napredovanje v naslednji krog kvalifikacij. Tam bomo morali ponoviti igro s prve tekme in verjeti v napredovanje. Kakovost je na naši strani,” je dejal hitronogi Suljić.