NK Olimpija: Zgodba o Zdravku Mamiću je neresnična

Prva liga 17. Jul 201910:16 > 10:42
NK Olimpija Ljubljana

Pri NK Olimpija so se v izjavi za javnost odzvali na včerajšnjo objavo na hrvaškem medijskem portalu sportnews.hr. Omenjeni portal je poročal o tem, da naj bi NK Olimpija prevzel Zdravko Mamić, v zmajevem gnezdu pa so to odločni zanikali.

Včeraj je veliko prahu dvignila objava hrvaškega medijskega portala sportnews.hr. Pri omenjenem portalu so zapisali, da imajo informacije o tem, da se je Zdravko Mamić že dogovoril za prevzem Olimpije. Po njihovih navedbah naj bi v zmajevo gnezdo razvpiti Mamić vstopil z italijanskimi partnerji, skupaj pa naj bi zamenjali celotno upravo, ostal naj bi samo športni direktor zmajev Fabijan Komljenović. Po njihovem pisanju naj bi Mamić prevzel tudi drugoligaša Brežice 1919, ki bi Mamiću in Olimpiji služil kot kalilnica talentov. Tja naj bi že prispel Vito Butorac iz Dinamo nogometne šole, ki naj bi tudi že podpisal pogodbo z Olimpijo.

Pri NK Olimpiji so se na navedeno pisanje omenjenega časnika oglasili v izjavi za javnost, ki jo citiramo v celoti:

“Sporočilo za javnost

Zgodba, ki so jo včeraj objavili na hrvaškem medijskemu portalu sportnews.hr o tem, da naj bi NK Olimpija prevzel Zdravko Mamić, sodi v kategorijo navadnih ‘fake news’ medijskih produktov. Ključne trditve, zapisane v članku, ki so ga prevzeli tudi nekateri mediji v Sloveniji in v regiji, so neresnične in so namenjene izključno zavajanju javnosti, zato si ne zaslužijo resnega komentarja.

Povsem razumljivo je, da so dogajanja v NK Olimpija zanimiva tudi za ustvarjalce različnih ‘privlačnih medijskih zgodbic’, a tudi take zgodbie bi morale vsebovati vsaj kanček resnice, ki ga v omenjeni objavi na sportnews.hr ni.

Vse relevantne informacije, povezane z delovanjem NK Olimpija in prihodnostjo kluba, bomo sporočili pravočasno in po uradni poti.

Z lepimi pozdravi!

Peter Damjanić

Služba za odnose z javnostmi pri NK Olimpija”