Aluminij ugnal Celje, remi Gorice in Radomelj

Prva liga 10. Dec 201617:37 > 17:53

V zadnjem jesenskem krogu PLTS je Aluminij z 2:1 ugnal Celje. Končana je tudi tekma med Gorico in Radomljami, bilo je 1:1. Remizirala sta tudi Rudar in Koper, v Velenju je bilo 2:2.

Aluminij je na zadnji letošnji tekmi dosegel pomembno zmago in proti Celju prekinil niz štirih zaporednih porazov. To je bila sploh prva zmaga nogometašev iz Kidričevega proti Celju. V prvem polčasu smo spremljali enakovredno predstavo, na obeh straneh smo videli po dve priložnosti.

Drugi polčas se je začel mirno, nato pa so v 60. minuti do vodstva prišli Celjani. Podal je Matej Podlogar, zadel pa Dalibor Volaš. To je bil osmi zadetek Primorca v dresu Celja. Veselje gostov je trajalo do 78. minute, ko je za izenačenje poskrbel Žiga Škoflek, ki je prekinil več kot šest tekem dolgo strelsko sušo Aluminija. V 85. minuti je Volaš zaposlil Podlogarja, ki je bil sam pred Luko Janžekovićem, ga preigral, a nato zadel le prečko. Vse je kazalo na neodločen izid, ko je globoko v sodnikovem dodatku Škoflek izkoristil neodločnost celjske obrambe in razveselil domače navijače.

V Novi Gorici smo videli tekmo med Gorico in Radomljami. Do presenetljive točke so prišli gostje, ki jih spomladi čaka veliko dela v borbi za obstanek. Prvi gol na tekmi so dosegli Radomljani. V 29. minuti je udarec iz kota Filipa Jankovića izkoristili Tin Kramarić, ki je z glavo zadel za 0:1.

Goričani so v drugem polčasu ves čas pritiskali in v 80. minuti le prišli do izenačenja. Domačo vrsto je rešil rezervist Andrej Kotnik, ki je z glavo premagal Aljaža Ivačiča. Ta je v 89. minuti izvrstno posredoval in preprečil popoln preobrat Gorice. Veliko priložnost v sodnikovem dodatku so imeli tudi gostje. Marko Nunić je že premegal Grego Sorčana, a je žoga zgrešila cilj in ostalo je 1:1.

Na tretji današnji tekmi sta se z 2:2 razšli ekipi Rudarja in Kopra. Oba zadetka za Velenjčane je dosegel John Mary, za Koprčane pa Luka Vekić, ki je zadel tudi v prejšnjem krogu. Koprčani so že v 20. minuti vodili z 2:0, a so vodstvo zapravili že do konca polčasa.