Dare Vršič iz Maribora v 2. SNL

Prva liga 20. Jul 20198:53 > 8:56
Dare Vršič/Facebook

Nekdanji slovenski reprezentant Dare Vršič je končal ugibanja, kje bo nadaljeval svojo kariero. Izkušeni vezist se po desetletju vrača v Koper, s katerim je v sezoni 2009/10 tudi osvojil naslov državnega prvaka.

Po poletnih ugibanjih in individualnih treningih je čas za nov korak. Nekateri bodo rekli, da je to korak nazaj, vendar najpomembnejši izzivi so tisti s katerimi premagujemo sami sebe in včasih je potreben zalet, da skočiš še dlje, kot si nekoč že bil. Koper mi je enkrat že ponudil dom, to je bilo po tisti nesrečni poškodbi in kalvariji v Romuniji, takrat smo z ekipo in nekaterimi izkušenimi slovenskimi reprezentanti osvojili edini naslov državnega prvaka za FC Koper, bilo je leto 2010,” je Dare Vršič zapisal na družbenih omrežjih.

Vršič je za Koper prvič zaigral leta 2010 kot posojen nogometaš Politehniche iz Temišvera, nato odšel k Olimpiji, pot nadaljeval pri dunajski Austrii, zadnja leta pa nosil dres Maribora, s katerim je osvojil štiri naslove državnega prvaka, pokalni naslov, veselil pa se je tudi zmage v superpokalu. “Tokrat so ambicije še večje, če jih ne bi bilo, se ne bi vključil v to zgodbo. Z vodstvom kluba, zaupanjem in izkušnjami želimo Koper vrniti in postaviti spet tja kamor sodi, v sam vrh slovenskega nogometa. Sam pa želim ponuditi tudi mladim, ki so prihodnost našega športa, vzgled trdega dela, športnega obnašanja in neomajno vero v to, da lahko nekega dne zaživijo svoje sanje. Če bom uspešen v tem, je del mojega poslanstva uresničenega. Gostovanja na Obali so bila vedno prijetna, prepričan sem, da bo sedaj prijeten naš vsak dan. Na Maribor nisem pozabil, vsak trenutek se bom rad vrnil domov, med prijatelje,” je ob povratku na Obalu še zapisal Vršič.

Koper po selitvi v najnižji rang slovenskega nogometa želi nadaljevati ekspresni povratek med slovensko elito. Naloga zasedbe Mirana Sreberniča bo z Vršičem v postavi zagotovo veliko lažja, čeprav 2. SNL že dolgo ni bila tako konkurenčna kot letos. Najzanimivejše obračune si boste lahko ogledali na programih Sportkluba – prvega že naslednjo soboto ob 17:00 na SK 2, ko bo Krka gostila ravno Koper.