Mura dobila goleado na Fazaneriji

Prva liga 21. Jul 201920:13 > 20:18
Ekipa24.si

Mura je dobila obračun 2. kroga Prve lige Telekom Slovenije z Bravom, ki se je v Murski Soboti odlično upiral. Črno-beli so na koncu slavili s 4:3.

Varovanci Anteja Šimundže so v četrtek končali z evropsko sezono, v nedeljo pa prišli do prve zmage v letošnji PLTS. Tekmo so sicer bolje začeli gostje, ki so v 20. minuti povedli z golom Aljoše Matka, posojenim napadalcem Maribora. Veselje Brava je trajalo le minuto, saj je Mura že v naslednjem napadu izenačila. Podal je Žiga Kous, v kazenskem prostoru pa je najvišje skočil Luka Šušnjara. Ob golu bi moral bolje posredovati vratar Brava Domen Gril. Mura je do popolnega preobrata prišla v 34. minuti, ko je zadel Bobičanec, ki je z razdalje matiral Grila.

Po 30 sekundah drugega polčasa so gostitelji znova zadeli. Tokrat je ljubljansko obrambo matiral Šušnjara, ki je vnovčil podajo Šporna. Bravo je znižal v 50. minuti. Z leve je podal Brekalo, na oddaljenejši vratnici pa je bil vnovič uspešen Matko. Bravo je nato znova popustil v zadnji vrsti, kar je izkoristil Žan Karničnik, ki je dosegel še četrti gol za Muro, končni rezultat pa je v 83. minuti postavil Miha Kancilja.