Derbi kroga navdušil! Olimpija premagala Domžale

Prva liga 21. Jul 201922:04 > 22:13
NK Olimpija Ljubljana

Derbi 2. kroga PLTS v Stožicah je dobila Olimpija, ki je s 4:2 premagala Domžale.

Izredno razburljiv je bil prvi polčas, ko so gostje že vodili z 2:0, a so zmaji v nadaljevanju zrežirali preobrat. Za zmago so v drugem delu dvakrat zadeli in bodo v dobrem razpoloženju pričakali četrtkov obračun 2. predkroga evropske lige. V četrtek bodo na delu tudi Domžale, ki gostijo Malmö. Ljubljančane čaka gostovanje pri Malatyasporju.

V prvem delu sta za Domžale zadela Senijad Ibričić in Sven Šoštarič Karič, ki je navdušil z volejem. Ob njegovem zadetku bi sicer moral bolje posredovati Nejc Vidmar, ki mu je žoga ušla. Le pet minut po golu Kariča so prvič zadeli tudi gostitelji, a je bil gol Savića zaradi prepovedanega položaja neupravičeno razveljavljen. Tri minute zatem so se Ljubljančani vendarle približali. Lastno mrežo je zatresel Dobrovoljc. Še do konca polčasa je Olimpija izenačila, izkazal se je Suljić, ki je izkoristil napadko domžalske obrambe.

V drugem polčasu smo videli še dva zadetka, oba pa je dosegla Olimpija. V 71. minuti je bil natančen Valenčič, končni rezultat pa je v 85. minuti postavil Vukušić.

Ljubljančani imajo po dveh krogih pet točk prednosti pred Mariborom, ki bo naslednji nasprotnik Olimpije v PLTS. Večni derbi v 3. krogu je na sporedu prihodnjo nedeljo.