Hadžić: Pokazali smo karakter in velično kluba

Prva liga 29. Jul 201911:06 > 11:11
NK Olimpija Ljubljana

Prvi letošnji večni derbi ni prinesel zmagovalca. Maribor kljub dejstvu, da je imel večino srečanja igralca več na igrišču, ni uspel premagati Nejca Vidmarja v vratih Olimpije. Tako vijoličaste kot zmaje že sredi tedna znova v evropskih tekmovanjih.

Bila je specifična tekma, od petnajste minute smo igrali z igralcem manj in ni bilo lahko. Iz tekme v tekmo rastemo. Nova tekma in nov dokaz, da smo res prava ekipa,” je bil s predstavo Olimpije v Ljudskem vrtu zadovoljen Nejc Vidmar, tudi Asmir Suljić, ki je odigral jubilejno 50. tekmo za zmaje, je delil mnenje svojega kapetana: “Na samem začetku smo ostali brez igralca, a smo vseeno do konca tekme uspeli parirati Mariboru in nismo dopustili, da bi si nasprotniki ustvarili večje priložnosti. Zadovoljni smo z osvojeno točko, mislim da gre za realen rezultat.”

Safet Hadžić je tudi na svojem šestem večnem derbiju ostal neporažen. Ob treh remijih je na klopi Olimpije proti večnim rivalom zbral tudi tri zmage. “Izredno sem vesel, da smo osvojili točko, ne glede na situacijo, ki se je zgodila. Pokazali smo karakter, pokazali smo veličino kluba in prinesli veselje našim navijačem. Če ne bi imeli izključenega igralca, bi bili zagotovo bolj napadalni, bolj nevarni in bi imeli več priložnosti, ker je to naša igra,” je dejal Hadžić in misli že usmeril proti četrtkovem povratnem obračunu 2. kroga kvaifikacij za Evropsko ligo proti Malatyasporju (od 19:15 naprej v živo na SK 1).

Vijoličasti bodo že dan prej gostovali pri AIK-u, ki so ga na prvi tekmi v Ljudskem vrtu odpravili z 2:1, Darko Milanič pa je po obračunu z zmaji povedal: “Jasno smo šli v tekmo z načrtom, ki smo se ga držali ves čas. Fantje so bili v načinu, taktiki, strategiji zelo dobri. Odprla se nam je možnost ob izključitvi, da pridemo višje. Ni nam uspelo zadeti. Fantje so delovali zelo dobro v dogovoru. Res je, da nismo uspeli zadeti iz nekaj lepih priložnosti. Igrali smo proti odličnemu moštvu.”