Krško jo je spet zagodlo Olimpiji

Prva liga 11. Dec 201618:52 > 18:54
NK Olimpija/Facebook

V zadnji letošnji tekmi PLTS so nogometaši Olimpije v Stožicah proti Krškemu lovili jesenski naslov, a bili neuspešni. Bojeviti Krčani so z remijem (1:1) osrečili Mariborčane, ki se veselijo jesenskega naslova.

Olimpija je hitro kronala začetno premoč in se vodstva veselila v 12. minuti, ko je po lepi akciji zadel Miha Zajc. Zmaji so si v nadaljevanju prvega polčasa priigrali še nekaj priložnosti, a je ostalo pri rezultatu 1:0.

Po odmoru so se prebudili tudi Krčani, ki so do izenačenja prišli v 62. minuti, strelec zadetka je bil Miljan Škrbić. Do konca tekme smo spremljali silovite napade nogometašev v zelenem, ki so želeli še enkrat zadeti in si zagotoviti jesenski naslov, a je bil vedno na pravem mestu vratar gostov Marko Zalokar.

Krčani so jo Olimpiji zagodli tudi v zadnjem jesenskem krogu lanskega prvenstva, ko so na domačem igrišču zmagali z 2:1. Ljubljančani so se takrat vseeno veselili jesenskega naslova, ki je tokrat pripadel Mariboru.

S tem se Prva liga Telekom Slovenije poslavlja za kar nekaj časa. Prvi spomladanski krog bo na sporedu šele konec februarja. Že v prvem krogu pa bomo videli večni derbi, Olimpija namreč v 22. krogu gostuje v Mariboru.