Zmagi Olimpije in Celja

Prva liga 11. Avg 201922:38 > 22:40
NK Celje/FB

Nedeljska obračuna v 5. krogu Prve lige Telekom Slovenije sta dobila gosta: Olimpija je s 3:0 slavila Ob Jezeru, Celje je do zmage s 5:3 v atomski nogometni predstavi prišlo Ob Kamniški Bistrici.

NK Olimpija Ljubljana

Olimpija je nadaljevala serijo brez poraza v novi sezoni Prve lige Telekom Slovenije in na gostovanju pri Rudarju prišla do zmage s 3:0. Mrežo Rudarja je načel Luka Menalo v 9.minuti, tik pred odhodom na odmor je z najstrožje kazni na 2:0 povišal Ante Vukušić. Tik pred koncem srečanja je Olimpija prišla še do ene enajstmetrovke, uspešen izvajalec v 88. minuti je bil Endri Čekiči.

V domžalskem Športnem parku sta se v pravi poslastici pomerila Domžale in Celje. Celjani so po uri igre z zadetki Daria Vizingerja, Mitje Lotriča in Luke Kerina (2x) vodili že s 4:0. Domžalčani so se v zadnje pol ure pobrali in z zadetkom Mateja Podlogarja (61′) ter dvema Senijada Ibričića (64′-11m, 75′) srečanje pripeljali v infraktno končnico. Zmagovalca je odločil Dario Vizinger (93′) s svojim drugim zadetkom na srečanju, po nesebični podaji Mitje Lotriča. Grofje so se po zadnjem žvižgu Damirja Skomine veselili zmage s 5.3.

Po 5. krogu PLTS (Domžale in Mura imata tekmo manj) je na vrhu lestvice s 13-imi točkami Olimpija, na 2. mestu je Aluminij (11), 3. je Mura z 8-imi, Celje (6) pa se je z zmago nad Domžalami povzpel na 4. mesto.