Luka Štor se seli v Nemčijo

Prva liga 14. Avg 201917:04 > 17:18
Leo Caharija

Aluminij je potrdil odmeven prestop. Napadalec Luka Štor se seli v nemško drugi ligo k ekipi Dynamo Dresden.

NK Aluminij

21-letnik, sicer nekdanji član Maribora, je za Aluminij v PLTS in Pokalu Slovenije zbral 33 nastopov in dosegel devet golov.

Gre za največji transfer v zgodovini kluba, ob tekmovalnih rezultatih postajamo vedno bolj zanimivi za igralce, ki želijo napredovati in jim naš klub pomeni odskočno desko za prestop v drugi klub,” je razkril direktor Aluminija Borut Arlič.

Štor se veseli novega izziva ob slovesu od ekipe iz Kidričevega pa je bil poln hvaležnosti za ponujeno priložnost: “Za vedno bom hvaležen nogometnemu klubu Aluminij, ki mi je dal priložnost, da sem lahko zaigral in občutil prvo ligo. Rad bi se zahvalil vsem trenerjem, tako Oliverju Bogatinovu kot Slobodanu Gruborju, da so verjeli vame. Predvsem pa gre zahvala vsem dosedanjim soigralcem, ki so mi pomagali, da sem sploh dobil to priložnost za prestop, želim jim čim uspešnejšo sezono.

V Dynamu iz Dresdna imajo sicer lepe spomine na slovenske nogometaše. V rumeno-črnem sta veliko golov zabila Klemen Lavrič in Zlatko Dedić, Dresden pa je bil prva postaja na tujem za Mirana Pavlina, ki si je prav z dobrimi igrami na vzhodu Nemčije v sezoni 1996/97 priigral prestop v Freiburg.