Pišek okrepil zvezno vrsto Domžal

Prva liga 15. Avg 201923:05 > 23:09
NK Domžale

Nova okrepitev v zvezni vrsti Domžal je Janez Pišek! 21-letni dosedanji kapetan Celja je s klubom sklenil 3-letno sodelovanje.

Janze Pišek kljub mladosti velja za izkušenega prvoligaškega nogometaša, saj je v dosedanji karieri, za svoj domači klub Celje, zbral že 121 nastopov. Reprezentant Slovenije do 21 let je v letošnji sezoni nastopil na 4 tekmah, zadnjo v dresu Celja pa je odigral prav v nedeljo, ko so grofje v Športnem parku Domžale ugnali rumene s 3:5.

Deveti poletni novinec bo v dresu Domžal nastopal s številko 5, športni direktor Matej Oražem pa je ob prestopu dejal: Izjemno sem vesel Janezovega prihoda. Bil je naša velika želja, a finančno do sedaj nismo bili v stanju, da si lahko to privoščimo. Z njim želimo naši ekipi dodati tisto nekaj kar nam je do sedaj primanjkovalo, predvsem v prvenstvu. Dejstvo je, da se moštvo spreminja zaradi ekonomskih razlogov, prvič pa smo v stanju, da odhode nadomeščamo z igralci za katere plačujemo odškodnine.”

Nadaljeval je: ”O Janezu je škoda izgubljati besede. Odigral je že več kot 100 tekem v Prvi ligi, bil je kapetan Celja in je eden najpomembnejših členov mlade reprezentance. Ob enem ima še kar nekaj prostora za napredek, na področjih kjer smo z napredkom igralcev do sedaj bili izjemno uspešni. Verjamem, da glede na to, da dobro pozna sistem dela in tudi ekipo, bo lahko takoj pripomogel k dobrih igram in rezultatom naše ekipe.”

”Mislim da je pomembno, da klubi, ki uspešno prodajamo svoje igralce, nekaj denarja namenimo tudi za nakupe znotraj lige. Tukaj nam je lahko vodilo Maribor, ki to že leta zelo uspešno počne in verjamem, da bomo v prihodnjih letih ob predpostavki poslovne uspešnosti aktivni na domačem tržišču ter s tem prispevali svoj delček k napredku našega nogometa tudi mi.”