Derbi vodilnih pripadel Aluminiju

Prva liga 18. Avg 201921:25 > 22:35
NK Olimpija Ljubljana

Z golom Leka zmaga proti Olimpiji in 1. mesto na lestvici za Aluminij, do treh točk tudi Mura doma proti Rudarju. Remi v Ljubljani med Bravom in Domžalami.

Po včerajšnji zmagi Celja nad Mariborom v Štajerskem derbiju na stadionu Z’dežele (2:1) in zmagi Taborja nad Triglavom (2:0) so bila danes na sporedu še preostala tri srečanja 6. kroga Prve lige Telekom Slovenije.

V prvem obračunu dneva sta se na ŽAK-u pomerila Bravo in Domžale. Mreži Igorja Vekića in Ajdina Mulalića se v 90-ih minutah nista zatresli. Domžalčani so bili najbližje golu v končnici prvega polčasa, ko je po lepi akciji Dejan Lazarević zadel prečko ljubljanskih vrat. Na začetku drugega polčasa je z roba kazenskega prostora poizkusil tudi Matej Podlogar, a je njegov poizkus Igor Vekić ubranil. Ljubljančani so bili najbližje zadetku na polovici drugega polčasa, ko je po podaji iz kota Luka Žinko streljal z glavo, na črti pa je zadetek Brava z refleksom preprečil Ajdin Mulalić.

V drugem obračunu dneva je v Fazaneriji pri Muri gostoval velenjski Rudar, ki je domov odšel poražen. Muraši in Velenjčani v prvem delu igre niso ponudili posebej živahne nogometne predstave. Mura je do vodstva z 1:0 prišla v 50. minuti ko je nekoliko z desne, s pravim evrogolom, Luka Bobičanec očistil pajčevino iz zgornjega desnega dela vrat Tomaža Stopajnika. Prvi podajalec lige s tremi podajami se je s tem golom (4) zavihtel tudi na prvo mesto lestvice strelcev. Muraši bi lahko vprašanje zmagovalca rešili že prej, vse dvome o njem pa so dokončno razrešili v 75. minuti, ko je Amadej Maroša po podaji Luke Šušnjare v osrčju kazenskega prostora Rudarja žogo poslal za hrbet Tomaa Stopajnika, ki se je žogo sicer dotaknil, a ni imel nobenih možnosti.

6. krog PLTS sta z derbijem v Kidričevem zaprla vodilni ekipi DPja do tega kroga, Aluminij in Olimpija. Marsikdo je pričakoval, da bo imela Olimpija lažje delo, ker se je napadalec “šumarjev” Luka Štor preselil v Dynamo Dresden, pa temu ni bilo tako. Kidričani so bili nevarnejši nasprotnik že v prvem polčasu, v drugem pa so z edinim zadetkom na srečanju prišli do zmage z 1:0. Zadetek za zmago z 1:0 in skok na vrh prvenstvene razpredelnice je v 52. minut dosegel Nikola Leko s prekrasnim zadetkom.

Kidričani tako ostajajo še neporaženi v novi sezoni in so zdaj osamljeni na 1. mestu PLTS s 14. točkami. Za Olimpijo je to prvi poraz v novi sezoni, Ljubljančani so s točko manj na 2. mestu. Mura je 3. (11), 4. in 5. sta Celje in Tabor (9). Drugo polovico razpredelnice na mestih 6 in 7 začenjata Maribor in Triglav (6), Bravo je 8. (5), na dnu sta brez zmage še vedno Rudar (3) in Domžale (2).