Elsner: Točkovno dobro, vsebinsko pa nisem zadovoljen

Prva liga 13. Dec 201616:56 > 17:01
NK Olimpija/SPS

Nogometaši Olimpije jesenski del Prve Lige Telekom Slovenije niso končali po željah in načrtih navijačev pa tudi vodstva kluba. Zgolj remi s Krškim je zmajem odnesel naslov jesenskih prvakov in mirne božično-novoletne praznike. Trener Luka Elsner že stremi v prihodnost in drugi del sezone.

V tem trenutku čutim razočaranje, saj smo znova zapravili veliko priložnost za skok na vrh prvenstvene razpredelnice, kar bi nam vsaj polepšalo prihajajoče božično-novoletne praznike. Glede nedeljske igre bi dejal, da smo prikazali nizko raven tekmovalnosti, le uvodnih 20 minut smo bili na pričakovani ravni v vseh pogledih, vse ostalo je bilo pod ravnjo naših objektivnih zmožnosti. Če nič drugega, bi si vsaj z zvrhano mero želje in motivacije lahko zagotovili še kako potrebno zmago, ki bi nam nekoliko olajšala začetek priprav na izzive v prihodnjem koledarskem letu,” se je trener Olimpije Luka Elsner sprva dotaknil zadnje tekme jesenskega dela sezone proti Krškemu (1:1) in pristavil: “Po resnično kakovostnem uvodu v tekmo, morda najboljšem, odkar sem zasedel položaj trenerja članskega moštva, smo v nadaljevanju, kot ničkolikokrat do sedaj, nerazumljivo popustili. In namesto da bi gradili na odličnih 20 minutah igre, smo počeli ravno nasprotno – postajali smo vse bolj pasivni, premalo odločni pri osvajanju žoge, dobil sem občutek, kot da smo le čakali na zadnji sodnikov žvižg. Prav moreča je ta preračunljivost in občutek izgube nadzora nad samim dogajanjem na zelenici. Ne nadaljujemo z dominacijo v igri, za kar smo kaznovani z izgubo pomembnih točk. Sprašujem se, kam ponikne naša koncentracija z začetka srečanja, predvsem pa, kje se izgubi značaj moštva, ki bi moral ohranjati konsistentnost v naši igri. Če potegnem črto pod včerajšnjim obračunom, bi poudaril, da fantom nihče ne govori, da se morajo po doseženem zadetku povleči v obrambo, saj je vsem kristalno jasno, da je izid 1:0 zelo nevaren oziroma zavajujoč. Zaradi previdnega pristopa v nadaljevanju, smo bili nekajkrat že kaznovani – natančneje v Novi Gorici, skorajda v Kopru in včeraj še v Stožicah. V tem segmentu imamo veliko rezervo, saj ne želimo ohranjati minimalne prednosti. Tega Olimpija pod nobenim pogojem ne sme početi.”

Prvi mož stroke pri aktualnih državnih prvakih je podal tudi celotno oceno dogajanja v jesenskem delu: “Točkovno gledano smo svoje delo opravili dobro, saj si v tem trenutku z našim največjim rivalom delimo vodilni položaj na lestvici, povsem nekaj drugega pa je bila vsebina, s katero zagotovo ne morem biti zadovoljen. Pravo delo se zame kot trenerja in moštvo v celoti šele dobro začenja, v naslednjih dneh in tednih moramo opraviti temeljito selekcijo potencialnih okrepitev, oceniti moramo realno stanje in videti, kdo je na vhodnih oziroma izhodnih vratih. V minulih dneh sem dal igralcem jasno vedeti, kaj jih čaka od 9. januarja dalje, ko se znova zberemo. Vsak je prejel specifičen, individualni program dela, ki se ga mora držati, in tisti, ki bo na zbor, 9. januarja, prišel v zaostanku s pričakovano pripravljenostjo, bo imel velike težave s sledenjem nadaljnjih obremenitev. Naša naloga je doseči zgornje meje naših zmogljivosti, nikakor si ne smemo več dovoliti, da vse kar počnemo, opravljamo na 50 do 60 odstotkih. Delo, ki nas čaka v novem letu, bo vsebovalo trpljenje in bolečino, vse v želji po čim boljši pripravi na izzive, ki nas čakajo v spomladanskem delu sezone.”

Ob prihodu v Ljubljano je 34-letni ljubljanski strokovnjak izjavil, da moštvo ne potrebuje časa, temveč strast, ki bo vrnila lakoto po zmagovanju in potrjevanju dobrih rezultatov iz minule, šampionske sezone. “To sem izjavil v nameri, da igralci z novo, svežo energijo začutijo, da so del velike zgodbe. Morda smo ravno zaradi tega na začetku skupne poti osvojili nekaj zelo pomembnih točk, sedaj pa izgovorov ne bo več. Pred nami je namreč obdobje kakovostnega dela, in v kolikor bo selekcija igralcev na pričakovani ravni, v kar niti najmanj ne dvomim, saj vsi dobro poznamo zmožnosti našega športnega direktorja Ranka Stojića in predsednika Milana Mandarića, potem bo vse v naših rokah oziroma nogah. Vse v želji po ponovitvi lanskega uspeha in načrtne nadgradnje v poletnih mesecih prihodnjega leta,” je zaključil Luka Elsner.