Karlo Plantak novinec v Celju, Vukliševič v Domžalah

Prva liga 21. Avg 201917:21 > 17:30
NK Domžale

Po odhodu Gabra Dobrovoljca v Turčijo so Domžale svojo obrambo okrepile s starim znancem slovenskih zelenic Damjanom Vukliševičem. Nov nogometaš Celja pa je postal 21-letni Karlo Plantak.

Novo moč v obrambni vrsti Domžal predstavlja Damjan Vuklišević. 24-letni branilec je s klubom sklenil 2-letno pogodbo in tako postal deseti poletni novinec v rumenem dresu.

193 centimetrov visoki nogometaš je nazadnje nastopal za češki Slovan Liberec, katerega barve je branil preteklo sezono in pol. Nogometno pot je začel pri Slovanu, nato je sledil odhod k Interblocku, leta 2011 pa je Vuklišević prestopil v NK Maribor. Pri 18 letih je s statusom posojenega igralca odšel na kaljenje v NK Veržej, prvoligaške izkušnje pa je nabiral pri NK Krško in NK Rudar Velenje. Dvajset nastopov ima tudi v mlajših selekcijah izbrane vrste.

Celje, ki je v soboto z 2:1 doma premagalo Maribor pa je danes podpisalo pogodbo z 21-letnim Karlom Plantakom. Plantak prihaja iz Zagreba in se najbolje znajde na položaju zadnjega zveznega nogometaša. V svoji karieri je igral za zagrebški Dinamo, v slačilnico pa prihaja iz Slaven Belupa. Nosil je dres mlajših selekcij Hrvaške reprezentance, s klubom pa je podpisal pogodbo do 30. junija 2021.