Tavares: Zahovića bodo najprej zanimali moji kilogrami

Prva liga 29. Dec 201621:03 > 21:09
Getty Images

Kapetan Maribora Marcos Tavares odšteva zadnje dni do začetka priprav na spomladanski del sezone, ko vijoličaste čaka napet boj za naslov državnega in pokalnega prvaka z večnimi tekmeci iz Ljubljane.

Takoj po zadnji tekmi sem šel z ženo v Izrael. Na počitek in molitev za družino ter klub. Da bo Maribor prvak. Vmesni dnevi so namenjeni prijetnemu druženju z najbližjimi v domačem okolju, po novem letu pa gremo z otroki še za nekaj dni na Hrvaško. Potrebovali smo odklop, čas za sproščanje, uživanje v družinskem krogu. Po intenzivnem jesenskem delu sezone smo se morali sprostiti, a smo že dobili načrt individualnih priprav in 26. decembra začeli z aktivnostmi. Za uvod s tekaškimi razdaljami. Da ne bomo vstopili v priprave z ničle, ampak že z neko bazo. Res bo minilo precej časa med zadnjo tekmo in začetkom priprav, seveda pa to ne pomeni enega meseca ležanja. Ne jemo in praznujemo, ampak moramo kot profesionalci vedno paziti nase. Zavedamo se, kaj si želimo. Hočemo biti prvaki in za uresničitev tega namena je treba opraviti tudi dodatne treninge,” je Marcos Tavares dejal v pogovoru za uradno spetno stran Maribora.

Čeprav so igralci trenutno na dopustu, to ne pomeni, da lahko povsem odmislijo fizične aktivnosti. Darko Milanić, Zlatko Zahović in ostali člani strovnega vodstva od Brazilca in soigralcev pričakujejo, da se bodo začetka priprav udeležili primerno pripravljeni. “Pri tem ni dilem, saj že dobro vem, kaj me čaka. Športni direktor mi ob ponovnem snidenju ne bo rekel dober dan, ampak bo njegovo prvo vprašanje, koliko kilogramov imaš (smeh). Razumljivo, prav je tako. Zavedamo se naših zadolžitev in seveda moramo med drugim skrbeti za telo na primeren način ter med drugimi spremljati tudi stanje na tehtnici. Med tem premorom sem bil pozoren na prehrano in v ponedeljek začel s treningi, da ne bi že na zboru dobil kazni,” Tavares ničesar ne bo prepustil naključju.

Mariborčani boddo morali biti že ob začetku spomladanskega dela v optimalni formi, saj jih takoj čaka večni derbi z Olimpijo. “Ko smo se odpravili iz Domžal, sem že razmišljal o tem, kako bo začeti spomladanski del sezone z derbijem. Čaka nas zahtevno nadaljevanje boja za uresničitev ciljev in od prvega treninga bomo usmerjeni k temu izzivu. Vse bomo naredili, da zmagamo že na prvi tekmi in potrdimo prvo mesto. Toda ne gre le za eno tekmo, pomlad bo dolga in treba se bo temeljito pripraviti,” dodaja Tavares.