Zahović: Mi kupujemo z delom!

Prva liga 13. Jan 201718:45 > 18:58
NK Maribor

Športni direktor Maribora Zlatko Zahović pravi, da aktualni podprvaki v januarskem prestopnem trgu ne bodo dejavni. Zahović zaupa trenutni ekipi, dodaja pa, da imajo Mariborčani v svojih vrstah nekaj izjemnih talentov.

Mariborčani so že začeli priprave pred nadaljevanjem sezone, trener Milanič je na prvem zboru pozdravil 27 igralcev. Klub je zapustil levi bočni igralec Erik Janža, ki se je preselil na Češko, Zahović pa zdaj pravi, da v klubu zamenjave ne bodo iskali.

“Na tem položaju imamo igralca, s katerim smo igrali Ligo prvakov, prezimili v Ligi Europa, osvajali trofeje. Mitja Viler pri tridesetih letih ni star, ima naše popolno zaupanje in bo sodil med naše največje okrepitve v spomladanskem delu. Šel je skozi fazo, ki jo lahko prestane vsak igralec. V naših okvirjih ne vidim nikogar, ki bi ga lahko pripeljali in bi igral namesto Vilerja. Ob tem lahko Mitja z dragocenimi izkušnjami vzgaja kakšnega izmed mlajših igralcev, ki bodo dobili priložnost,” je Vilerju na dušo popihal športni direktor vijoličastih, v isti sapi pa dodal, da trenutnemu kadru povsem zaupa: “Vedno se lahko kaj zgodi, a to ni naš cilj. Ta ekipa ima v svojem opisu: 3x Liga Europa, 1x Liga prvakov, 14 osvojenih lovorik v zadnjih desetih letih.”

V zadnjih letih mariborski domači fantje niso dobili veliko priložnosti za igro, najboljši strelec v zgodovini reprezentance zdaj pravi, da ima klub pod svojim okriljem nekaj talentov evropskega formata. “Celar, Štor, Ogrinec, Hodžić in Uskoković so top talenti, ne le v slovenskem prostoru. Zakaj ne bi namenili priložnosti našim mladim igralcem? Mariboru bo za takšno usmeritev lahko hvaležen celoten slovenski nogomet. Kupovati zaradi kupovanja ni naš namen. Mi kupujemo z delom. Ni razloga, da bi pripeljali 5, 6 igralcev, samo z namenom, da bi delali spremembe. Pri kadrovanju za prihodnje obdobje ne smemo pozabiti naših obetavnih igralcev Kramariča, Vukliševića na posoji v Krškem ali Hajrića in preostale v ekipi B, ki so ves čas v profesionalnem ritmu. Rešitve bomo poiskali znotraj kluba, imamo jih dovolj,” zaključuje Zahović.

Vsekakor Mariborčane čaka težko delo v boju za prvaka, glavni (in edini) konkurent iz Ljubljane se namreč v tem prestopnem roku močno krepi.