Preobrat zmajev za zmago v Sežani, Aluminij ostaja prvi

Prva liga 31. Avg 201918:54 > 18:57

Olimpija se je v 8. krogu PLTS veselila pete zmage, potem ko je v Sežani zaostajala z 0:1, na koncu pa se v Ljubljano vrnila s tremi točkami (2:1). Obračun na Krasu je odločil Ante Vukušić. Vodilni Aluminij z 2:0 odpravil Muro.

Olimpija je s peto letošnjo prvenstveno zmago znova prevzela vodstvo na lestvici, srečanje v Sežani pa so bolje začeli domači. Miral Samardžić je bil v 18. minuti premalo odločen, kar je izkoristil Rodrigue Bongongui in mu na desni strani ukradel žogo, nato podal v sredino, kjer je osamljeni Stevan Stevanović v polno meril z diagonalnim strelom.

Ljubljančani so se izenačenja veselili deset minut kasneje. Marko Putinčanin je z leve strani natančno podal na daljšo vratnico, kje se je v vlogi eksekutorja z glavo izkazal Luka Menalo. Tretji in hkrati odločilni zadetek na srečanju so gledalci videli v 57. minuti, ko je po kaciji Putinčanina in Stefana Savića iz neposredne bližine zadel Ante Vukušić.

Zmaji so po drugem rumenem kartonu v 77. minuti ostali brez Tomislava Tomića, vendar domači niso uspeli izkoristiti številčne prednosti in zmaga je odšla v Ljubljano.

Aluminij ostaja na vrhu
Na vrhu lestvice ostaja Aluminij, ki je edini še neporažen. “Šumarji” so tokrat z 2:0 odpravili Muro. Prvi zadetek za domače je dosegel Matic Vrbanec v 40. minuti, srečanje pa je dokončno odločil Matic Maruško, ki je v 91. minuti po predložku Flakusa Bosilja premagal svojega vratarja Matka Obradovića.