M24.si

01.09.2019 | 21.36 > 21:59

Maribor z zmago v Domžalah na četrto mesto

NK Maribor

V zadnji prvoligaški tekmi vikenda je Maribor pri Domžalah zbral vse tri točke. Prinesel jih je gol v prvih minutah srečanja.

Takrat (7. minuta) je v polno meril napadalec Jasmin Mešanović, katerega volej z desnico se je v mrežo odbil od glave Grege Sikoška.

Domžalčani so sicer v 20. minuti dosegli gol, odbitek je v mrežo pospravil Estonec Rauno Sappinen, vendar je stranski sodnik ocenil, da je šlo za prepovedan položaj. Če bi v Prvi ligi obstajala pomoč videotehnologije (VAR), bi sodnik Matej Jug gol najbrž priznal.

Domžalčani so svoje nezadovoljstvo pokazali z grobostjo, zaradi ugovarjanja si je trener Andraž Rožman prislužil celo rdeč karton in pot v slačilnico.

Velja omeniti še to, da je zaradi pretresa možganov pred tem igrišče v 15. minuti zapustil Kenan Pirić, ki ga je zamenjal veteran Jasmin Handanović.

V drugem delu srečanja sta imeli obe ekipi kar nekaj priložnosti, a sta mreži mirovali, tako da Domžalčani tudi po 8. krogu ostajajo prikovane na zadnje 10. mesto lestvice (3 točke). Maribor se je z zmago prebil na 4. mesto, ki si ga deli z Muro.

Na tretjem mestu prvenstvene razpredelnice je po domači zmagi nad Rudarjem sedaj Celje. "Grofje" so Velenjčane danes doma ugnali s 3:0, v polno sta merila Ivan Božić in dvakrat Dario Vizinger.

Ta je sedaj na vrhu lestvice strelcev skupaj s Predragom Sikimićem. Oba sta dosegla 6 zadetkov.