Rudar ima novega trenerja – Knape bo vodil Nikola Jaroš

Prva liga 6. Sep 201917:16 > 17:23
NZS

Turbulentna sezona v Velenju je poskrbela za novo zamenjavo. Jani Žilnik je bil na mestu trenerja popoln strel v prazno, Velenjčani pa bodo napako skušali popraviti z nekdanjim trenerjem mladinske ekipe Nikolo Jarošem.

Še pred Žilnikom so knapi odslovili trenerja Almirja Sulejmanovića in tudi športnega direktorja Marijana Pušnika. Vodstvo kluba bo svojo zadnjo napako skušalo popraviti s trenerjem, ki dobro pozna ekipo, v klubu pa je do tega trenutka skrbel za mladince. Prvo ekipo bo tako prevzel Nikola Jaroš.

“NK Rudar Velenje je prekinilo sodelovanje s članskim trenerjem Janijem Žilnikom. V klubu se zavedamo, da je Žilnik člansko ekipo prevzel v izredno zahtevnem času. V obdobju, ko je vodil ekipo so ga spremljali prestopni roki, kjer je ostal brez najboljših igralcev prejšnje sezone, ni imel popolne obrambe in je nenazadnje prevzel delo glavnega trenerja ob zelo turbulentnem stanju domačega okolja. Kljub vsemu pa ekipa ni dosegla željenega nivoja in v 9. krog državnega prvenstva odhaja brez zmage,” so zapisali pri Rudarju.

Velenjčani so v novi sezoni še vedno brez zmage, ob koncu prestopnega roka pa so ostali še brez Žige Škofleka in Milana Tučića. Jaroša tako čaka zelo težka naloga.