"Kung-fu" Kronaveter za tri točke proti Aluminiju

Prva liga 14. Sep 201921:54 > 22:10

Mariborski nogometaši so v derbiju kroga z 2:1 ugnali vodilno moštvo prvenstva in se mu približali na tri točke zaostanka. Aluminijeva obramba je sploh prvič v sezoni kapitulirala dvakrat.

Pred zelo solidno napolnjenimi tribunami je imel Maribor od začetka pobudo, v prvem polčasu sicer domači niso zadeli, dogajati pa se je začelo že zelo hitro po prvem sodnikovem žvižgu v drugem polčasu.

Dino Hotić je lepo poskusil z desne strani, a je Luka Janžeković s fantastično parado žogo odbil. Nekaj minut kasneje je obramba vodilne ekipe PLTS vezistu vijoličastih pustila preveč prostora, Hotić se ni pustil prositi in (kakopak) z levico velemojstrsko zadel malo mrežico.

Praktično v naslednjem napadu so gostje izenačili prek Nikole Leka, tekla je 56. minuta. Končni izid je v 67. minuti postavil Rok Kronaveter, ki je izkoristil perfekten predložek z leve, Janžekovič je zamudil, veteran pa je s “kung-fu” udarcem žogo pospravil za njegov hrbet.

Do konca srečanja je imel Aluminij še eno lepo priložnost, vratnico je zadel Jure Matjašič, zmaga je ostala doma. Po porazu vodilne ekipe sedaj v Prvi ligi ni več neporaženega kluba.

Aktualni prvaki so z zmago skočili na četrto mesto in imajo enako število točk (15), kot tretje Celje, Aluminij pa ostaja na prvem mestu (18 točk).