Senzacija: Koper izločil Maribor!

Prva liga 18. Sep 201918:15 > 18:58
NK Maribor/Twitter

Mariborčani končujejo letošnjo pokalno pot že v 1/8 finala. Na Bonifiki je bil z dvema zadektoma Dareta Vršiča in golom Žana Beširja drugoligaš Koper boljši s 3:2 (1:1). Za Maribor sta bila uspešna Andrej Kotnik in koprski nogometaš Žan Bešir. V 1/4 finale še Domžale, Mura in Aluminij.

Srečanje na Bonifiki so bolje začeli domačini, takoj na začetku je zadišalo po presenečenju. Dare Vršič je v 9. minuti prodrl po sredini in bil s strani mariborske obrambe zaustavljen na nepravilen način. Nogometaš, ki se je na obalo vrnil prav iz vrst vijoličastih, je sam izvedel prosti strel in žogo z močnim strelom ob levi vratnici poslal v mrežo Kenana Pirića.

Ko je že vse kazalo na to, da bodo kanarčki dobili prvi polčas, so Mariborčani še pred odhodom na odmor izenačili na 1:1. Andrej Kotnik je v sodniškem dodatku prvega dela igre, s plasiranim strelom v daljši vratarjev kot, zatresel koprsko mrežo in izenačil na 1:1. Ekipi sta na odmor odšli rezultatsko poravnani.

Tudi drugi polčas so bolje odprli kanarčki. Žan Bešir je v 62. minuti Koper popeljal v vodstvo z 2:1. Še drugič se je začel mariborski lov na izenačenje, namesto izenačenja pa je Koper na Bonifiki prišel do povišanja vodstva. Dare Vršič, ki so se mu v Ljudskem vrtu pred to sezono zahvalili za sodelovanje, je dosegel še drugi zadetek. Tudi v drugo je Kenana Pirića premagal s prostega strela.

Mariboru je začela pošteno teči voda v grlo. V 80. minuti so vijoličasti s pomočjo strelca drugega koprskega zadetka Žana Beširja vendarle znižali zaostanek. Videli smo infarktno končnico. Maribor je vse svoje sile usmeril v napad, Koper pa v obrambo. V zadnjem poizkusu sta imela izenačenje na pladnju Luka Zahović in Špiro Peričić, ki pa sta si bila en drugemu v napoto. Zadnji sodniški žvižg je Koprčane razrešil trpljenja, mariborskih upov na podaljšek je bilo konec. Koper je prišel do zmage in napredovanja med 8 najboljših v pokalnem tekmovanju, Maribor pa do poraza, s katerim se končuje pokalna pot vijoličastih v letošnji sezoni..