Novo presenečenje v pokalu: Izpadla tudi Olimpija!

Prva liga 19. Sep 201918:28 > 18:41
NK Olimpija Ljubljana

Po Mariboru je iz Pokala Slovenije danes presenetljivo izpadla tudi Olimpija, ki jo je v Stožicah premagal Rudar z 1:0.

Aktualni dvakratni zaporedni pokalni prvaki Slovenije, nogometaši Olimpije so danes doživeli novo katastrofo in sicer so izpadli iz pokalnega tekmovanja. Pred domačimi gledalci jih je z evrogolom Damjana Trifkoviča premagal Rudar z 1:0.

Po dveh zaporednih osvojenih naslovih v tem tekmovanju se je tokrat Olimpija poslovila že v osmini finala. Ljubljančani so prevladovali celoten prvi polčas, zapravili malo morje čistih priložnosti. V drugem polčasu so se Velenjčani vendarle prebudili. Počasi je vse skupaj izgledalo kot, da bomo gledali podaljške, a je v 79. minuti z neverjetnim evrogolom Rudar v vodstvo popeljal Trifkovič.

Domačini so napadli izenačenje in pregoreli v preveliki želji. Sledila sta rdeča kartona, najprej ga je prejel Boakye nato še Menalo. Rudar je imel v zaključku kar nekaj izredno lepih priložnosti, vendar je na koncu ostalo pri minimalni zmagi in napredovanju Rudarja.