Dva gola Vrbanca za povratek Aluminija na vrh

Prva liga 21. Sep 201920:34 > 20:38
Leo Caharija

Aluminij je na prvi tekmi 10. kroga PLTS s 3:0 odpravil Sežano in tako vsaj za 24 ur prevzel vodstvo na lestvici. Glavni junak nove zmage Kidričanov Matic Vrbanec.

Matic Vrbanec je bil za Sežano usoden že sredi tedna v Pokalu Slovenije, tokrat pa je kapetan Aluminija Kraševce pokopal še v prvenstvu. Gledalci so v Kidričevem večino zanimivega dogajanja videli že v uvodu srečanja. Vrbanec je prvič mrežo gostov zatresel v 21. minuti, ko je pri tem imel tudi pomoč branilca Sežane Jurija Požrla, od katerega se je žoga odbila in prevarala vratarja Davida Adama.

V naslednji akciji je Adam izven kazenskega prostora s prekrškom zaustavil Dejana Petrovića in bil izključen. Le nekaj minut kasneje je Aluminij prvič izkoristil prednost igralce več na igrišču, ko je Vrbanec lepo podal, Ante Živković pa je z glavo podvojil vodstvo.

Vrbanec je usodo gostov, ki jih je še višjega poraza rešil rezvervni vratar Arian Rener, zapešatil v 88. minuti, ko je zadel s pomočjo Dina Stančiča.

Aluminij bo najmanj do nedelje ostal na prvem mestu, Olimpija v Stožicah pričakuje Bravo, Maribor gostuje v Kranju.