Getty Images/Claus Andersen

21.09.2019 | 20.34 > 20:38

Dva gola Vrbanca za povratek Aluminija na vrh

NK Aluminij

Aluminij je na prvi tekmi 10. kroga PLTS s 3:0 odpravil Sežano in tako vsaj za 24 ur prevzel vodstvo na lestvici. Glavni junak nove zmage Kidričanov Matic Vrbanec.

nogomet, NK Aluminij, Luka Štor

Leo Caharija

Matic Vrbanec je bil za Sežano usoden že sredi tedna v Pokalu Slovenije, tokrat pa je kapetan Aluminija Kraševce pokopal še v prvenstvu. Gledalci so v Kidričevem večino zanimivega dogajanja videli že v uvodu srečanja. Vrbanec je prvič mrežo gostov zatresel v 21. minuti, ko je pri tem imel tudi pomoč branilca Sežane Jurija Požrla, od katerega se je žoga odbila in prevarala vratarja Davida Adama.

V naslednji akciji je Adam izven kazenskega prostora s prekrškom zaustavil Dejana Petrovića in bil izključen. Le nekaj minut kasneje je Aluminij prvič izkoristil prednost igralce več na igrišču, ko je Vrbanec lepo podal, Ante Živković pa je z glavo podvojil vodstvo.

Vrbanec je usodo gostov, ki jih je še višjega poraza rešil rezvervni vratar Arian Rener, zapešatil v 88. minuti, ko je zadel s pomočjo Dina Stančiča.

Aluminij bo najmanj do nedelje ostal na prvem mestu, Olimpija v Stožicah pričakuje Bravo, Maribor gostuje v Kranju.