Mura proti Domžalam, Koper po Mariboru na Aluminij

Prva liga 27. Sep 201913:11 > 13:12
NK Maribor/Twitter

V prejšnjem tednu smo dobili zadnje udeležence četrtfinala Pokala Slovenije, v petek pa je osmerica klubov dobila nasprotnike, s katerimi se bo udarila za polfinalno vstopnico. Najzanimivejši obračuni v neposrednem prenosu na programih Sportkluba.

Ples kroglic, nad katerim je bdel generalni sekretar Martin Koželj, je poskrbel, da se bodo v edinem prvoligaškem spopadu četrtfinala udarili nogometaši Domžal in Mure. Prvi so v drugem krogu tekmovanja premagali Brice, Sobočani pa so bili boljši od kranjskega Triglava.

Celjani, ki so doslej že devetkrat zaigrali v velikem finalu, se bodo za uvrstitev v polfinale pomerili s Kalcer Radomljani, vodilno ekipo 2. SNL. Koper, ki je v osmini finala presenetil Mariborčane, pa čaka spopad z Aluminijem. Velenjčane po skalpu pokalne prvakinje Olimpije čaka dvoboj z lendavsko Nafto.

O potniku v polfinale odločata dve tekmi, prvi četrtfinalni boji bodo na sporedu 16. ali 23. oktobra, potniki v polfinale pa bodo znani 30. oktobra. (vir: NZS)

Pokal Slovenije, 1/4 finale:

Celje – Kalcer Radomlje
Nafta – Rudar Velenje