Sežanci doma premagali Bravo

Prva liga 29. Sep 201918:00 > 18:09
NK Tabor Sežana

V nedeljo sta bili v 12. krogu Prve lige Telekom Slovenije na sporedu dve tekmi. Na prvi je CB24 Tabor Sežana s 3:1 premagal Bravo in ga tudi prehitel na lestvici.

Kraševci so z zmago prekinili niz štirih porazov, hkrati pa so se tekmecu iz Ljubljane oddolžili za poraz na prvi medsebojni tekmi v tej sezoni. Tabor se je s četrto zmago v tej sezoni prebil na šesto mesto PLTS.

V uvodu tekme sta si ekipi pripravili nekaj polpriložnosti, prvič pa so resneje zagrozili domači. Poskus Azinovića je z glavo uspel ustaviti Gril. Nato je od daleč poskusil še Krivičić, ob koncu polčasa pa s prostega strela še Sikimić. Bravo je prvič resneje zapretil v 42. minuti, ko je z velike oddaljenosti streljal Vrljičak, a je njegov strel zaustavil Adam.

Sežana je drugi polčas začela sanjsko in takoj prišla do vodstva. Sever je z desne podal v kazenski prostor, Sikimić je sprožil z glavo in stresel vratnico, nato pa sam prišel do odbite žoge in še sedmič v tej sezoni dosegel gol. Sledilo je še nekaj priložnosti Tabora, v 59. minuti pa je Sever povišal na 2:0. Domači se niso zaustavili. Najprej je v 68. minuti z glavo zgrešil Bongongui, ki pa je v 73. minuti poskrbel za še višje vodstvo Sežane.

Končni rezultat je nato v 87. minuti postal Đajić, ki je dosegel častni gol za Bravo.