Mura s točko iz Ljudskega vrta

Prva liga 5. Okt 201922:04 > 22:10
NK Maribor/Twitter

Vodilni Maribor in tretjuvrščena Mura sta se v derbiju 13. kroga PLTS v Ljudskem vrtu razšla brez zadetkov. Olimpija v nedeljo gostuje v Kranju pri Triglavu.

Štajersko-prekmurski derbi si je v Ljudskem vrtu ogledalo 7500 gledalcev, ki so videli praktično vse, zgolj zadetkov ne. Na koncu je imela Mura večjo posest žoge (53:47), v strelih je bilo 20:11 za Maribor, v okvir vrat pa izenačeno 5:5.

Vijoličasti so imeli rahlo terensko premoč, vseeno pa si niso priigrali resnejše priložnosti. Omeniti velja strel Aleksa Pihlerja z roba kazenskega prostora, pri katerem se je izkazal Matko Obradović. Mura je imela najlepšo priložnost za zadetek v 55. minuti, ko je Tomi Horvat poizkusil s 14 metrov. Dve minuti kasneje je bila na preizkušnji tudi obramba Mure. Dino Hotić je lepo podal pred vrat, kjer je z glavo poizkusil Luka Zahović, a je bil tudi tokrat dovolj zbran nekdanji član Maribora Obradović.

Domači so od 65. minute naprej igrali brez izključenega Špira Peričića, ki je drugi rumeni karton prejel zaradi prekrška nad Žanom Karničnikom. Mariborčani so tudi ob igralcu manj poskušali priti do zmage. Zadnjo priložnost je imel v sodnikovem podaljšku Rok Kronaveter, ki je s škarjicami udaril tik mimo leve vratnice gostov.

Na prvi tekmi 13. kroga PLTS sta se Bravo in Celje razšla brez zadetkov. Ljubljančani spo povedli v 3. minuti z zadetkom Luke Žinka, nato sta za preobrat poskrbela Dario Vizinger in Mitja Lotrič, končni izid pa je postavil Mustafa Nukić. Po zaslugi Slobodana Vuka so Domžalčani odpravili Sežano in se veselili šele tretje letošnje zmage.