Norišnica v Kranju, zmaga Olimpije

Prva liga 6. Okt 201918:48 > 19:15
NK Olimpija/Twitter

Triglav je v 13. krogu PLTS doma proti Olimpiji vodil že z 2:0, Ljubljančani pa so z dvema zadetkoma Jucieja Lupete v razmaku dveh minut in z golom Anteja Vukušića prišli do zmage s 3:2. Jucie Lupeta je vstopil v klopi, Olimpijo vrnil v igro, nato pa prejel rdeč karton in tekmo končal predčasno.

Olimpija je v Kranju začela slabo. V 10. minuti je v svojem kazenskem prostoru Mario Jurčević podrl Ožbeja Kuharja, glavni sodnik Bojan Mertik je pokazal na belo točko. Uspešen izvajalec je bil Luka Majcen, ki je Triglav popeljal v vodstvo z 1:0.

Triglav je vodstvo povišal v 49. minuti. V hitrem protinapadu je napad orlov zaključil Gaber Petrić, ki je žogo za vodstvo z 2:0 poslal med nogama Nejca Vidmarja.

Po vodstvu Triglava je v ospredje stopil Jucie Lupeta, ki je v igro vstopil pred začetkom 2. polčasa, ko je zamenjal Marka Putinčanina. Portugalec je zaostanek zmajev na 1:2 znižal v 67. minuti ko je Jalna Arka po podaji Tomislava Tomića premagal s pol-volejem. Samo dve minuti kasneje je Lupeta z drugim golom na srečanju izid izenačil na 2:2 in Olimpijo vrnil nazaj med žive. Zmagovalca srečanja je odločil Ante Vukušić v 78. minuti, ko je svoj 9. zadetek v tej sezoni dosegel po podaji Luke Menala. Vukušić se je na vrhu lestvice najboljših strelcev PLTS izenačil z napadalcem Celja Dariem Vizingerjem.

Lupeta je v končnici na sceno stopil še tretjič, zaradi prekrška mu je Bojan Mertik v 80. minuti pokazal direkten rdeči karton in ga predčasno poslal pod prho. Izid se do konca ni več spremenil, Olimpija je prišla do 8. zmage v PLTS in zasedla vrh prvenstvene razpredelnice, kjer ima sedaj dve točki več od Maribora.