Gorica na derbiju z Radomljami do zmage in prvega mesta

Prva liga 12. Okt 201919:35 > 19:37
NZS

Trinajsti krog 2. SNL je zaznamoval derbi med vodilnima ekipama iz Gorice in Radomelj. Zmage so se veselili nogometaši iz slovenskega Las Vegasa, ki so tudi prevzeli vodstvo na razpredelnici. Koper doma zanesljiv proti Rogaški.

Obračun v Novi Gorici so boljše začeli do tega kroga vodilni nogometaši iz Radomelj. Žan Nikolič je v 32. minuti našel Roka Jazbeca, ki je zadel za veselje gostov. Gorica je do izenačenja prišla po uri igre, ko je kapetan Osuji zadel iz najstrožje kazni. Odločilni trenutek srečanja se je zgodil v 89. minuti, ko je Filip Lojen sprva ubranil strel, a je bil na pravem mestu Luka Volarič in zadel za zmago Gorice.

Četa Borivoja Lučića je z osmo prvenstveno zmago prevzela vodstvo na lestvici z 31 točkami, kolikor jih ima tudi Koper, Radomlje pa na tretjem mestu po drugem letošnjem porazu zaostajajo dve točki. Nogometaši iz Obale so bili na Bonifiki tokrat s 3:0 boljši od Rogaške. Za nove tri točke Kopra so zadeli Edi Baša, Luka Vekić in kapetan Ivica Guberac.

Nafta in Brda sta se razšla brez zmagovalca (2:2), Fužinar je bil na koroškem derbiju pred več kot tisoč gledalci v Dravogradu z 2:0 boljši od domačinov, Bilje so se veselile zmage na Dobu (1:2), na obračunu Krke in Brežic pa sta mreži mirovali.