Pokal: Aluminij ugnal Koper, Nafta boljša od Rudarja

Prva liga 16. Okt 201921:17 > 21:27
NZS

Za nami so prve četrtfinalne tekme Pokala Slovenije. Aluminij je doma z 1:0 ugnal Koper, Nafta 1903 pa je bila v Lendavi z 2:1 boljša od velenjskega Rudarja.

Koper je v osmini finala navdušil z zmago proti Mariboru, tokrat pa ni uspel presenetiti prvoligaša iz Kidričevega. Prvi polčas ni bil posebej atraktiven. V glavnem smo spremljali tekmo na sredini igrišča, edino priložnost pa so si v 43. minuti priigrali Koprčani, ko je po podaji pred vrata slabo zaključil Žan Bešir.

V nadaljevanju je bil ritem nekoliko višji, prvi pa so zapretili Koprčani. Po dobri uri igre je s prostega strela neuspešno zaključil Galešić. V 71. minuti so domači zahtevali enajstmetrovko, le nekaj trenutko zatem pa tudi povedli. Po lepi akciji je Bužana z diagonalnim strelom pod prečko premagal Mihael Klepač. Slednji je bil še enkrat natančen nekaj minut zatem, a je bil zadetek razveljavljen zaradi igranja z roko. Koprčani do konca tekme niso bili več nevarni.

Preostala četrtfinalna obračuna bosta odigrana prihodnji teden. V torek ob 17. uri bo Celje gostilo Kalcer Radomlje, v četrtek ob isti uri pa bo ob Kamniški Bistrici v Domžalah gostovala Mura.