Prvi poraz Kopra, klonila tudi Radomlje in Gorica

Prva liga 19. Okt 201921:32 > 21:35
NK Nafta/Facebook

Koper, ki je med tednom izgubil četrtfinalno tekmo Pokala Slovenije, je prvič pokleknil tudi v 2. SNL. Primorci so klonili na Ravnah, spodrsnilo pa je tudi Radomljanom, ki so jih premagali Biljenci. Poraza zasledovalcev niso izkoristili Goričani, saj so se zmage po preobratu veselili Lendavčani.

Gorica je pod reflektorji domačega igrišča gostila Nafto, ki je po pokalnem skalpu Rudarja na severu Primorske zaigrala brez Jake Bizjaka, Vedrana Vinka in Marka Maleševića. Brez prvega aduta so se v dvoboj podali tudi gostitelji, saj je Bede Amarachi Osuji svoje soigralce spodbujal s tribune. Goričani so popoldne dočakali dobre informacije iz Radomelj in Raven, a varovanci Borivoja Lučića niso izkoristili pomoči Bilj in Fužinarja. Prvi polčas dvoboja z Nafto ni postregel z zadetki, čeprav so bili domači podjetnejši, bližje vodstvu pa so bili Prekmurci, saj je Stjepan Oštrek stresel okvir gola. So pa gostitelji bolje krenili v drugi polčas in preko Lamina Colleyja povedli v tretji minuti nadaljevanja srečanja. A nato je sledil goriški padec, kar so Lendavčani izkoristili v 67. minuti, ko je bil pred domačim golom najvišji Rok Pirtovšek. Izenačenje je dalo gostom dodatnega elana, v 80. minuti se je z lepim udarcem izkazal Mihael Rebernik, šest minut kasneje pa je zmago z novo mojstrovino potrdil Alen Ploj.

Koprčani so izgubili še drugič zapored, po pokalnem so doživeli še prvi ligaški poraz v letošnji sezoni. Recept za koprski skalp je kot prvi našel Mihael Bukovec, ki je bil s Fužinarjem boljši z 2:1. Primorci so se v težavah znašli že v prvi minuti, ko je Igorja Nenezića s strelom po odbiti žogi premagal Tadej Trdina. Gostje so sicer izenačili že v 17. minuti, ko je bil po napaki domače obrambe natančen Edi Baša, za novo veselje domačih gledalcev pa je v 80. minuti poskrbel Matevž Turkuš in po hitrem protinapadu poskrbel za prestižen skalp Ravenčanov. Koper je tekmo sklenil z deseterico nogometašev, dve minuti po drugem golu Korošcev je bil po rdečem kartonu izključen Luka Vekić.

Biljenci so v Radomljah potrdili, da rezultati v letošnjem prvenstvu niso naključje. Primorska zasedba se je pri nekdanjem prvoligašu veselila tretje zmage v nizu, skupno osme v letošnjem prvenstvu, varovanci Sandija Valentinčiča pa so Radomljam zadali drugi zaporedni poraz. Prvi polčas je po golu Žana Nikolića pripadel Radomljanom, črno-beli pa so se pobrali v nadaljevanju tekme in preko Kevina Humarja izenačili manj kot dve minuti po povratku na zelenico. Bilje so do popolnega preobrata prišle četrt ure pred koncem tekme, ko je lastno mrežo zatresel Luka Guček. Biljenci so se z novim kompletom točk povzpeli na četrto mesto, za tretjimi Radomljami pa zaostajajo vsega dve točki.

Četrto mesto so po porazu z Dobom izgubili Krčani, ki so v zadnjih treh krogih iztržili le točko. Prvi polčas ni postregel z zadetki, v drugega pa so precej bolje krenili Dobljani, ki so po golu Kristijana Šipka povedli v 51. minuti. V 69. minuti je gostujočo prednost podvojil Luka Gajić, Šipek pa je šest minut kasneje z drugim zadetkom na tekmi dokončno zapečatil usodo Posavcev. Krčani so v izdihljajih tekme prišle zgolj do častnega gola, po strelu z bele točke se je 14. gola sezone veselil Lovre Čirjak.

S presenetljivim razpletom se je končala tudi tekma v Rogaški Slatini, kjer so gostovali Ptujčani. “Kurenti” so se domov vrnili s praznimi žepi, Slatinčani pa so se veselili pomembnih točk, pot do katerih je v tretji minuti tlakoval Siniša Antonić. Roy Rudonja je z izenačenjem v 15. minuti postavil izid polčasa, gostitelji pa so po odmoru znova hitro prešli v vodstvo. V 53. minuti je za novo veselje gostiteljev poskrbel Jovan Koprivica, Filip Jauk je s petim golom sezone zagotovil še nekoliko ugodnejšo prednost. Nermin Haljeta je v 77. minuti poskrbel za novo približanje, a domači nato niso več dovolili novega izenačenja in zmaga je ostala v Rogaški Slatini.

Slatinčani so se z zmago nekoliko odlepili tudi od Dravograjčanov, ki so v Dekanih potrdili, da imajo težave v fazi obrambe. Dekančani so v koroško mrežo pospravili pet žog in se veselili visoke zmage, tretje v seriji. “Pesjani” so z golom Matea Verunice povedli v 21. minuti, po izenačenju Mateja Verstovška in izključitvi gostujočega igralca Andraža Vrabiča pa je za novo prednost tik pred odmorom poskrbel Luka Stepančič. Isti igralec se je v 69. minuti veselil še drugič, zmago Jadrana pa sta v končnici tekme potrdila Matjaž Babič in Adem Zyba.

Brez točk so se z gostovanja v Novem mestu vrnili tudi Beltinčani. Prekmurci so že v uvodu srečanja ostalih brez pravih možnosti za vsaj točko, saj so gostitelji prvič zadeli že v deveti minuti, ko se je veselil Kim Dohyun. Sedem minut kasneje je udaril še Luka Kambič, izid se v nadaljevanju ni več spremenil in točke so ostale na Portovalu.

Jutri bo odigrana še edina nedeljska preizkušnja, Brici bodo v Vipolžah gostili Brežičane. (vir: nzs.si)