Aluminij doma nadigral Bravo za drugo mesto

Prva liga 20. Okt 201920:55 > 21:00
PLTS

Kidričani so izkoristili spodrsljaja Maribora in Mure ter se z visoko zmago nad Bravom s 5:1 znova zavihteli na drugo mesto.

Kidričani so zasluženo dobili prvi polčas, saj so bili bolj ali manj ves čas boljši tekmec na zelenici. Prvi priložnosti so zapravili v 10. in 12. minuti, ko je po strelih Jureta Matjašiča od daleč in Nikole Leka posredoval Igor Vekić.

V 24. minuti pa so domači povedli. Matjašič je z zunanjim delom stopala podal z leve strani, v kazenskem prostoru pa je z glavo z več kot desetih metrov zadel Alen Krajnc. Šest minut pozneje so podvojili prednost, najprej je streljal Ante Živković, Vekić je žogo odbil, a le do Leka, ki jo je pospravil v mrežo.

V 36. minuti pa so prvič resneje zagrozili tudi Ljubljančani, Arafat Mensah je v kazenskem prostoru prišel do strela, izkazal pa se je Matija Kovačić. To je bila tudi edina resna priložnost gostov v tem delu igre.

V drugem polčasu so gosti pokazali nekaj več želje, a posebej nevarni niso bili, zato pa so v 63. minuti gostitelji povišali prednost, ko je po desni strani v kazenski prostor prišel Živković in žogo poslal ob bližnji vratnici v mrežo za 3:0.

Na 4:0 je v 69. minuti povišal Krajnc, ki je v kazenskem prostoru prehitel in preigral prepočasnega Darka Zeca in nato matiral Vekića. V 77. minuti je imel Živković dve priložnosti v enem napadu, a se je izkazal Vekić v boju ena na ena.

V 78. minuti pa so gosti le prišli do zadetka, po podaji Mustafe Nukića je iz bližine zadel Gal Primc. V 87. minuti je z razdalje poskusil še Besart Abdurahimi, a je bil Kovačić pripravljen. Nekaj trenutkov pozneje je s strelom z glavo zagrozil Zec, Kovačić pa je toliko preusmeril žogo, da je ta zadela prečko.

Že v sodniškem dodatku pa je piko na i visoki domači zmagi postavil Mihael Klepač, ki je prišel v kazenski prostor in malce z desne strani premagal Vekića.