Olimpija se je utrdila na vrhu

Prva liga 26. Okt 201916:46 > 16:48
NK Olimpija Ljubljana

Obračun vodilnih dveh ekip v 15. krogu PLTS v Stožicah se je končal z zmago Olimpije, ki je bila od Aluminija boljša s 3:1. Luka Majcen v zadnjem trenutku zadel za zmago Triglava proti Sežani (3:2).

Olimpija se je z zmago proti Aluminiju še dodatno utrdila na vrhu lestvice PLTS, hkrati pa proti “šumarjem” ohranila 100 odstotni izkupiček pred svojimi navijači. Zmaji so tudi na deveti tekmi v Stožicah še devetič ugnali Aluminij.

Zmaji so povedli že v 12. minuti. Mario Jurčević je poizkusil z močnim strelom, gostujoči vratar Matija Kovačić je žogo uspel odbiti, toda samo do Luke Menala, ki je zadel za 1:0. Olimpija je imela v prvem polčasu še nekaj priložnosti za povišanje vodstva. Najlepšo je imel Ante Vukušić, vendar iz bližine zadel samo prečko. Hrvaški napadalec se je med strelce vpisal na začetku drugega polčasa, ko je izkoristil najstrožjo kazen, potem ko so gostje v kazenskem prostoru podrli Menala.

Vukušić je v 59. minuti zadel še drugič in dokončno odločil derbi vodilnih ekip PLTS. Za napadalca iz Sinja je bil to že 13. letošnji zadetek. Edini zadetek za Aluminij je dosegel Nemanja Jakšić, vseeno pa zmaga Olimpije ni bila ogrožena.

Zelo zanimivo je bilo tudi na uvodni tekmi 15. kroga v Kranju, kjer je Triglav s 3:2 odpravil Sežano. Odločitev je padla tik pred koncem srečanja, ko je Luka Majcen s svojim drugim zadetkom poskrbel, da so tri točke ostale na Gorenjskem.