Matic Burazer

26.10.2019 | 19.01 > 19:02

Viler zapečatil usodo Celja v Ljudskem vrtu

Maribor ima tudi po 15. krogu PLTS pet točk zaostanka za vodilno Olimpijo. Vijoličasti so z zadetkom izkušenega Mitje Vilerja na štajerskem derbiju proti Celju slavili z minimalnih 1:0.

Mitja Viler.

Da bodo Mariborčani hitro pozabili polom v Sežani izpred tedna dni, ko je Tabor s kar 4:1 ponižal aktualne državne prvake, je na vselej zanimivem sosedskem obračunu s Celjem poskrel Mitja Viler. Vijoličasti so z zmago na drugem mestu ujeli Aluminij, ki je v derbiju vodilnih ekip izgubil v Stožicah. Olimpija ima na prvem mestu 33 točk, Aluminij in Maribor pa pet manj.

Gledalci v Ljudskem vrtu v prvem polčasu niso videli veliko čpestrega dogajanja na zelenici. Pobudo so imeli gostje, vendar niso uspeli resneje zapretiti Jasminu Handanoviću, ki je v začetni enajsterici zamenjal Kenana Pirića, prav tako pa je Darko Milanič prvič po lanskem pokalnem finalu od prve minute na igrišče poslal tudi Amirja Derviševića.

Odločilni trenutek srečanja se je zgodil v 49. minuti. Dervišević je z dolgo žogo našel Rudija Požega Vancaša, ki je v idealnem trenutku zaposlil vtekajočega Mitjo Vilerja. Izkušeni Primorec je okroglo usnje v slogu najboljših napadalcev suvereno zabil pod prečko nemočnega Matjaža Rozmana.

V nadaljevanju so domači nadzorovali ritem igre, čeprav si tako kot gostje izrazitejših priložnosti niso uspeli pripraviti, tako da so tri točke ostale v Ljudskem vrtu.