Dave Thompson/Getty Images

03.11.2019 | 19.58

Mura v derbiju premagala Olimpijo

Mura je v derbiju 16. kroga Prve lige Telekom Slovenije v Fazaneriji premagala vodilno Olimpijo s 3:1. Črno beli so z golom Maroše (65'), z avtogolom ljubljanskega branilca Samardžića (70') in z zadetkom Maruška (79') vodili že s 3:0. Končni rezultat srečanja je z 11-m postavil Vukušić (89').

Mura

NŠ Mura

Mura

V obračunu tretjeuvrščene in vodilne ekipe PLTS so gledalci v Fazaneriji vse gole videli v drugem polčasu.

V prvem delu igre so bili varovanci Anteja Šimundže v podrejenem položaju, Ante Vukušić je stresel okvir Murinega gola. V prvem polčasu se je po strelu Nina Kouterja stresel tudi okvir ljubljanskega gola.

Mura je povedla z golom Amadeja Maroše v 65. minuti. To je bil že njegov 8. gol v letošnji sezoni. 5 minut kasneje (70') so črno - beli zahvaljujoč avtogolu ljubljanskega branilca Mirala Samardžića vodili že z 2:0. Na 3:0 je v 79. minuti povišal Matic Maruško, nogometaši Olimpije pa so v končnici uspeli priti do častnega gola. V 89. minuti je prvi strelec lige Ante Vukušić uspešno izvedel najstrožjo kazen in s svojim 14. golom letos postavil končni izid srečanja Mura - Olimpija 3:1.

Mura je prišla do 8. zmage v letošnji sezoni in se je točkovno (31) izenačila z Mariborom, s katerim zdaj za Olimpijo zaostajata za dve točki (33). Ljubljančani so premoč nasprotniku morali priznati tretjič v tej sezoni.

V Sežani sta se na Rajku Štolfi pomerila CB24 Tabor Sežana in Rudar, ki je bil v 16. krogu na pragu prve zmage v letošnji sezoni PLTS. V 33. minuti je knape v vodstvo popeljal Dominik Radić, v 92. minuti pa je iz najstrožje kazni za končnih 1:1 zadel Predrag Sikimić.

Tabor je osvojil 17. točko letos in ostaja na 6. mestu, Rudar pa s 6. osvojeno točko ostaja na dnu prvenstvene razpredelnice.