Maribor nadigral Domžale in skočil pred Olimpijo

Prva liga 9. Nov 201919:01 > 19:14
NK Maribor/Twitter

Derbi 17. kroga PLTS med Mariborom in Domžalami se je končal s prepričljivo zmago aktualnih državnih prvakov s 4:1, ki so vsaj za 24 ur prevzeli vodstvo na lestvici. Velenjčani trikrat vodili proti Celju, a še naprej čakajo na prvo zmago.

Maribor bo mirno dočakal zaključek 17. kroga PLTS, potem ko je svojo nalogo opravil z odliko. Vijoličasti so v Ljudskem vrtu s 4:1 odpravili blede Domžale, vpisali deseto zmago v letošnji sezoni in za piko na i vsaj do nedelje na vrhu lestvice prehiteli Olimpijo, ki bo v Stožicah gostila Sežano.

Maribor je povedel v sedmi minuti. Akcijo je začel Rudi Požeg Vancač, nadaljeval Mitja Viler, ki je iz leve strani podal pred vrata, kjer Luki Zahoviću ni bilo težko zatresti mreže. Po dobre pol ure so vijoličasti prednost podvojili. Tokrat je bil v vlogi podajalca iz desne strani Dino Hotić, v vlogi eksekutorja pred vrati pa Rok Kronaveter.

Gostje so imeli prvo resnejšo priložnost šele v 53. minuti, a je osamljeni Matej Podlogar ustrelil mimo leve vratnice Jasmina Handanovića. Na drugi strani se je mreže Domžal v 59. minuti zatresla še tretjič. Alexandre Cretu je po levi strani pobegnil obrambi rumenih, nato podal do Zahovića, ki je podaljšal do Kronavetra, ki je iz bližine zadel drugič na tekmi, v prvenstvu pa že devetič.

Zahović je odlično tekmo kronal v 68. minuti z drugo podajo, ki jo je v zadetek spremenil Požeg Vancaš. V zaključku je častni zadetek za Domžale dosegel Slobodan Vuk.

Rudar ostaja brez zmage
Velenjski Rudar tudi po 17. krogu ostaja brez zmage, potem ko se je obračun proti Celju končal brez zmagovalca. Gledalci v Velenju so videli kar šest zadetkov. Domači so povedli z 2:0, zadela sta Borna Petrović in Dominik Radić iz najstrožje kazni, gostje pa so se hitro vrnili. Sprva je Žan Benedičič s pravim evrogolom iz več kot 30 metrov znižal izid, za izenačenje pa je poskrbel Mitja Lotrič. Domači so povedli še pred koncem prvega polčasa, ko je z glavo zadel Mićo Kuzmanović. Za delitev točk je v 51. minuti poskrbel Dario Vizinger, medtem ko je David Hrubik v 94. minuti namesto za prvo zmago Rudarja zadel samo prečko.