Vijoličasti priprave v Turčiji začeli z remijem

Prva liga 1. Feb 201721:41 > 21:53
NK Maribor/Drago Wernig

Mariborski nogometaši so začeli tekmovalni del priprav ob turški obali. Njihovi prvi nasprotniki so bili nogometaši ruskega prvoligaša Arsenala iz Tule. Trenerja sta se dogovorila za tekmo, ki je trajala 120 minut, da bi oba stratega dosegla namen o povečevanju igralne minutaže.

Tekmecem je uspelo priti do vodstva iz prve akcije. Ob predložku z leve strani iz prostega strela je pred golom žogo v mrežo naših državnih podprvakov v tretji minuti preusmeril Aleksandr Denisov.

Z ruske strani je sledil še en obetaven udarec ob vratnici, več ustvarjalnosti pa je v nadaljevanju omogočilo več poskusov mariborske ekipe.

Dare Vršič in Aleks Pihler najprej nista bila dovolj natančna, spretno akcijo pa smo uspešno zaključili v 43. minuti. Marcos Tavares je opravil pomembno vlogo pri pripravi napada, podal na desno stran do Mateja Palčiča, ki je v sredini našel Pihlerja in sledila je njegova učinkovita poteza za 1:1.

Za drugih 60 minut je na igrišče prišla nova enajsterica, ki je prav tako imela pobudo, a kljub priložnosti ni zadela in ostalo je pri izidu iz prvega dela. Naslednjo tekmo v Beleku bo Maribor odigral v soboto, ko bo njihov nasprotnik beloruski BATE Borisov.