Grabić neposredno udaril po sodnikih

Prva liga 11. Nov 201910:43 > 10:46
NK Bravo

Trener ljubljanskega Brava je po koncu obračuna 17. kroga PLTS proti Triglavu športno čestital nasprotniku za minimalno zmago z 1:0, nato pa izrekel nekaj ostrih besed o delovanju sodnikov.

Bravo je v Kranju doživel četrti zaporedni poraz. Srečanje je v 67. minuti odločil Gaber Petric. Ljubljančani so od 42. minute igrali z igralcem manj, ko je bil izključen Milan Milanović. Trenerja Brava Dejana Grabića so zmotili dogodki po izključitvi, saj so sodniki po njegovem mnenju ves čas poskušali kompenzirati rdeči karton, ki so ga prejeli Gorenjci. Sodnik Bojan Tkalčič je v 86. minuti zaradi drugega rumenega kartona iz igrišča predčasno poslal tudi član ljubljanske zasedbe Josipa Brekala.

Komentiral bom situacijo iz nenogometnega vidika. Treba je po dolgem času povedati nekaj stvari. Vse čestitke Triglavu, ki so prišli do zaslužene zmage. Moram povedati elegantno, ampak če nekdo zasluženo dobi rdeči karton, ekipa z igralcem več, v tem primeru mi, ne sme biti kaznovana s tem, da se išče neka kompenzacija in ne dosoditi enajstmetrovke, čeprav je čista kot solza. Komentarji četrtega in ostalih sodnikov je bil, da naši igralci ne padajo. Mi učimo igralce, da gredo do konca, tudi za dobrobit slovenskega nogometa. Morda smo naivni in bomo na ta način izpadli, a mi ne bomo kradli in lagali. Mi bomo pošteno šli do konca, če je 11-metrovka ali rdeči karton, bomo to sprejeli. Če nasprotnik naredi tri prekrške za tri rdeče kartone, naj ne kaznujejo nas. Le tega si želimo. Brez bedastih komentarjev s strani s sodnikov, naj isčemo in odigramo prekrške, ker jih ne bomo,” je dejal Grabić.