Mura klonila v Celju, remi Aluminija v Sežani

Prva liga 30. Nov 201916:19 > 16:23
NZS

Petouvrščeni Celjani so prišli do pomembne zmage nad četrtouvrščeno Muro, ki so se ji zdaj približali na zgolj točko zaostanka. Grofje so doma slavili z 1:0. Aluminij pa je samo remiziral proti Tabor Sežani z 1:1.

Ekipi imata sicer po treh medsebojnih tekmah identičen izkupiček – zmago, poraz in neodločen izid. Muraši, ki so med tednom posodobili grb in mu dodali zlato obrobo, so bili tokrat premalo konkretni.

Celjani so bili v prvem polčasu nekoliko bolj aktivni in večkrat streljali, posebej nevarno pa ni bilo ne za enega ne drugega vratarja vse do 31. minute. Takrat pa so gostitelji tudi povedli, ko je po podaji Mitje Lotriča z leve strani Dario Vizinger z glavo žogo podaljšal pred gol, kjer je bil Ivan Božić in iz prve zadel za 1:0.

V uvodu drugega polčasa so imeli nekaj več priložnosti črno-beli, v 47. minuti je Jon Šporn sprožil z leve strani, Matjaž Rozman pa je bil na mestu, tako kot tudi po prostem strelu Andrije Bubnjarja v 60. minuti.

Izbranci Dušana Kosića, ki so se bolj osredotočali na branjenje vodstva, so bili v tem delu igre dokaj nenevarni, v 78. minuti pa je vseeno moral posredovati Matko Obradović po Lotričevem strelu. Božić je bil v 85. minuti manj nevaren in natančen ob strelu z leve strani. V zadnjih minutah so znova bolj pritisnili Sobočani. Celjani pa bi lahko v sodniškem dodatku še povečali prednost, a so v končnici nespretno izvedli napad, potem ko Obradovića niti ni bilo v vratih.