PLTS / Twitter

01.12.2019 | 19.28

Olimpija MB pobegnila na +5

Danes smo videli še zadnji dve srečanji 19. kroga PLTS. Olimpija je bila na ŽAKu v ljubljanskem derbiju boljša od Brava (1:2), Domžale so z istim rezultatom doma premagale velenjski Rudar.

Bravo - Olimpija

NK Olimpija/Twitter

Olimpija je do 13. zmage v letošnji sezoni prišla na gostovanju pri Bravu, kjer je z zadetkoma Anteja Vukušića (75') in Jucieja Lupete (78') slavila z 2:1. Za novinca je v polno zadel Arafat Mensah (83'). Vukušić je v prvem polčasu (43') zapravil strel z najstrožje kazni. To je bil 11. poraz za Bravo letos, Olimpija je prišla do 13. zmage letos in Mariboru pobegnila na +5 (42-37).

Rudar še vedno ostaja brez zmage v tej sezoni. Domžale so Ob Kamniški bistrici prišle do 6. zmage v 2019 / 2020, Velenjčani so ob 7-ih remijih prišli še do 12. poraza letos. Tik pred odhodom na odmor je Domžalčane v vodstvo popeljal Slobodan Vuk (45'), drugič je mrežo knapov zatresel Tilen Klemenčič (76'). Za Rudar je poraz nekoliko omilil Leo Ejup (78').