Branko Ilić "priletel" v zmajevo gnezdo

Prva liga 5. Feb 201714:50 > 15:06
NK Olimpija Ljubljana

Nekdanji reprezentančni branilec Branko Ilić se je vrnil k svojemu matičnemu klubu. V spomladanskem delu prvenstva bo nosil dres NK Olimpije.

V vrstah aktualnih državnih prvakov so se za spomladanski del dodobra okrepili v obrambi, saj je po poškodbi okreval steber obrambe Mitrović, z Brankom Ilićem pa bi moralo iti v drugem delu prvenstva še toliko lažje. Na ta način so zmaji zapolnili vrzel, ki je nastala po odhodu kapetana Delamee Mlinarja.

Ilić je med sezonama 2001 in 2004 za zmaje odigral 55 tekem, v katerih se med strelce ni vpisal. Njegove vmesne postaje so bile še Grosuplje (posoja), Domžale, Betis, FC Moscow, Lokomotiva Moskva, anorthosis, Hapoel Tel Aviv, Partizan, Astana in Urawa.

Ilić je bil v preteklosti tudi pomemben člen slovenske nogometne reprezentance, za katero je zbral 63 nastopov in enkrat tudi zadel (proti San Marinu v kvalifikacijah za EURO 2016).