Zahovič: Ni potrebe po dodatnih okrepitvah

Prva liga 7. Jan 202017:55 > 18:03
NK Maribor/Grega Wernig

V Ljudskem vrtu se je začelo zares. Vijoličasti se pripravljajo na drugi del sezone 2019/2020, ob dogajanju na zelenici pa je pestro tudi v klubskih pisarnah. Maribor je v ponedeljek za 1,2 milijona evrov prodal Dina Hotića.

Tudi zato je bil na prvem medijskem terminu prisoten športni direktor Maribora Zlatko Zahovič, ki je pojasnil, da je načrt ob odhodu Hotiča že pripravljen.

V Mariboru smo ga razvili v vrhunskega igralca, seveda pa si vsak želi korak več tudi v finančnem smislu in njemu je uspelo. Ni potrebe po novi okrepitvi. V kadru imamo dovolj igralcev na tem položaju, ob odhodu Hotića bomo aktivirali notranje resurse,” razlaga Zahovič in razkriva, da je malo verjetno, da bi Maribor januarja pripeljal kakšno okrepitev: “Imamo širok kader, priprave je začelo 29 igralcev. Ni nam treba posegati po dodatnih okrepitvah.

Vse bi se lahko spremenilo v primeru še kakšnega odhoda člana prve ekipe, tega pa se zaveda tudi Zahovič: “Možnosti vedno obstajajo. Nogomet je specifičen posel, vsaka informacija preveč se lahko obrne v drugo smer. Klubi živijo od TV-pravic, pri nas žal tega denarja ni in dobre ponudbe je nemogoče zavračati.

Športni direktor Maribora je razkril tudi, kaj pri aktualnih državnih prvakih pričakujejo v drugem delu sezone: “Delati na avtomatizmih, kar nam je manjkalo v jesenskem delu. Precej igralcev je novih, zahteve v Mariboru so nekoliko višje. Med začetno serijo tekem v sezoni je vsaka finale in posledično pride do utrujenosti prej kot kje drugje. Mnogi tega niso bili vajeni, tudi tisti najizkušenejši. Dovolj je analizirati Kronavetra, ki je pri nas med igralci z največ izkušnjami, koliko evropskih tekem je imel, preden je prišel k nam. Nobene v 3., kaj šele v 4. krogu kvalifikacij. Maribor je specifika.

Vijoličasti se bodo spomladi podali v boj za ubranitev naslova. V prvem delu je bilo v PLTS zelo izenačeno, zato spomladi zagotovo ne bo odločal le dvoboj z Olimpijo.

Liga je fantastična, tukaj so tudi Aluminij in Mura, Celje lahko vedno preseneti. Treba je biti osredotočen na vsako tekmo, obeta se zanimivo nadaljevanje.